می خواهید با آموزش عکاسی وارد بازار کار عکاسی حرفه ایی شوید و درآمد داشته باشید ؟

پس بهتر است در یک سبک عکاسی استاد شوید

می خواهید بتوانید گام به گام و پروژه محور رشته عکاسی را یاد بگیرید ؟ تا کاملا بر این رشته مسلط شوید ؟ در این مقاله انواع سبک های عکاسی معرفی شده اند که می توانید با مطالعه و آشنایی با سبک های عکاسی یکی از سبک های عکاسی را با توجه به علاقه و همچنین شرایط خود انتخاب کنید. قطعا اگر شما شرایط سفر به طبیعت و نزدیک شدن به حیوانات را ندارید پس این سبک عکاسی نمی تواند مناسب شما باشد.

۱٫ عکاسی منظره (Landscape Photography)

اگر عاشق عکاسی هستید و تمایل به توقف کردن و نگاه کردن به مناظر زیبای اطراف خود و ثبت کردن طبیعت در یک عکس دارید ، مطمئناً شما عکاسی هستید که به عکاسی منظره علاقه مند هستید.

عکاسی منظره

۲٫ عکاسی از حیات وحش (wildlife photography)

عکاسی از زیستگاه طبیعی به عکاسی از حیات وحش گفته می شود. رفتارهای حیوانات در طبیعت توسط عکاس حیات وحش ضبط می شود. بیشتر این تصاویر برای چاپ در ژورنال ها یا نمایشگاه ها گرفته می شوند. افرادی که این نوع عکاسی را تمرین می کنند، به غیر از یک دوربین خوب، چندین لنز و چراغ قوه شما برای گرفتن تصویر مورد نظر باید صبور هم باشید.

عکاسی هوایی

۳٫ عکاسی هوایی (Ariel photography)

عکاسی هوایی، نوعی عکاسی است که در آن تصاویر از ارتفاعی بالاتر به وسیله هواپیماها، بالون های هوایی، چتر نجات و آسمان خراش ها ضبط می شود. این تصاویر نمای بزرگتری از موضوع و پیشینه آن محیط  ارائه و در خدمت پژوهش گران قرار میدهد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ورود انواع هلی شات به بازار این سبک عکاسی پیشرفت های زیادی کرده است. هر چند قبل از آن هم حتی با بستن دوربین به گردن پرندگان تصاویر زیبایی از پرواز آن ها ثبت شده بود.

عکاسی هوایی

۴٫ عکاسی ورزشی و اکشن (Sport/Action photography)

در این نوع عکاسی تخصص در گرفتن لحظه سرنوشت ساز در یک ورزش است.عکاسی اکشن در محیط های گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد که از جمله آنها میتوان به عکاسی از لحظات حساس ورزش های هیجانی اشاره کرد. البته این نوع عکاسی، جزء خطرناک ترین نوع های عکاسی است، زیرا عکاسان برای گرفتن تصاویر بهتر باید طوری موقعیت خود را تنظیم کنند که هیجان محیط را بتوانند منتقل سازند. از نظر فنی در این نوع عکاسی دوربینی نیاز دارید که هرچه بیشتر توانایی ثبت تصویر با سرعت شاتر بالا را داشته باشد. همچنین عدم امکان نزدیک شدن به سوژه در بسیاری از موارد باعث شده تا لنز زوم با کیفیت هم نیاز باشد. همین دو مورد باعص شده این سبک هزینه زیادی برای علاقه مندان داشته باشد.

۵٫ عکاسی چهره (Portrait Photography)

یکی از قدیمی ترین انواع عکاسی، عکاسی چهره است. این نوع عکاسی می تواند از  اعضای خانواده خود گرفته تا دوستان و تا حیوانات خانگی متغیر باشد. اغلب به این نوع عکاسی پرتره گفته می شود. در این نوع عکاسی هدف، تصویر برداری از صورت و چهره سوژه مورد نظر است. در این نوع سبک عکاسی برای ایجاد تصاویر متفاوت بیشترین تمرکز روی نور پردازی است و صرف نظر از نورهای طبیعی تجهیزات نورپردازی نیز بسیار تاثیر گذار هستند. لنز های دارای فاصله کانونی کمتر تصاویر زیبایی از چهره را به تصویر می کشند. لنزهایی که فاصله کانونی یا F کمتری رو پوشش می‌دهند می‌توانند روی چهره سوژه فوکوس کنند تا جزئیات صورت در تصویر عکاسی شده نمود بیشتری پیدا کند. دوربین های موبال نیز امروزه به این قابلیت مجهز شده اند.

۶٫ عکاسی معماری (Architectural Photography)

این نوع عکاسی به عکس گرفتن از سازه ها، خانه ها و ساختمان ها از زوایای مختلف می پردازد. هدف اصلی عکاسی معماری، ایجاد تأثیر مثبت بر خریداران بالقوه املاک و مستغلات است. هدف از گرفتن این نوع عکس ها، منتقل ساختن شرایط محیط و سازه ها به مشتریان است.

۷٫ عکاسی از رویدادی خاص (Event Photography)

گفته می شود تازه واردها در عکاسی حرفه ای، فعالیت خود را با عکاسی عروسی ها یا عکاسی از رویدادهای خاص آغاز می کند. اما این بدان معنا نیست که این نوع عکاس نیازی به مهارت و مهارت یابی ندارد. شخصی که در این نوع عکاسی فعالیت دارد، باید در زمینه تصویربرداری و ویرایش فیلم، مهارتهای بسیار خوبی دارا باشد.

۸٫ عکاسی مد (Fashion Photography)

در عکاسی مد، افراد و سوژه مورد نظر را در یک فضای نور پر زرق و برق به همراه وسایل مد، مانند لباس، کفش و سایر لوازم جانبی به تصویر می کشد. این نوع عکاسی بیشتر برای تبلیغات و مجلات مد انجام می شود. این نوع عکاسی نیاز به مهارت زیبایی شناختی دارد تا بتوانید تشخیص دهید، از کدام زاویه میتوانید بهترین قاب را از سوژه تهیه کنید.

۹٫ عکاسی ماکرو (Macro Photography)

این نوع تصاویر در یک فاصله بسیار نزدیک نسبت به سوژه تصویربرداری می شوند تا جزئیات موضوع موردنظر را به نمایش بگذارند. این نوع عکاسی نیاز به لنزهای مخصوصی به نام ماکرو دارد که امروزه انواع مختلف آن حتی برای موبایل نیز تولید شده است. موضوعات جالب عکاسی ماکرو عبارتند از: گل، حشرات، بافت چیزهای بافته شده مانند ژاکت، سبد و… می باشد

۱۰٫ عکاسی خانوادگی (Family Photography)

عکاسی کودک و خانواده نوع دیگری از محبوب ترین نوع عکاسی است. به عبارت دیگر تمام خانواده جمع می شوند تا یک لحظه از زمان در این نوع عکاسی یخ بزنند. این نوع عکس ها معمولا عمر طولانی دارند و اغلب تا چند نسل منتقل میشود. گاهی نیز رخ میدهد که این عکاسی هنگامی انجام میگیرد که در خانواده یک نوزاد متولد می شوند.

۱۱٫ عکاسی انتزاعی (Abstract Photography)

عکاسی انتزاعی اغلب با هنر انتزاعی مقایسه می شود زیرا بر شکل، الگو، رنگ، فرم و بافت نیز متمرکز است. در عکاسی انتزاعی جوهر تصویر برای مخاطب به نمایش در می آید. برای گرفتن عکس های انتزاعی شما نیاز به لنز های فوق العاده قوی و یا میکروسکوپ های حرفه ای دارید.

۱۲٫ عکاسی زیبایی (Beauty Photography)

این نوع تصویربرداری روی زیبایی واقعی سوژه ها تمرکز دارد و نیاز به استعداد و مهارت بسیار خوبی از سوی عکاس دارد. به منظور گرفتن یک عکس فوق العاده، علاوه بر ترکیب مناسب نور، لباس و محیط ، اعتماد به نفس کامل از عکاس و مدل کاملاً ضروری است.

۱۳٫ عکاسی از حیوانات (animal Photography)

عکاسی از حیوانات و پرندگان یکی از قدیمی ترین انواع عکاسی است که توسط هر دو متخصص آماتور و ماهر دنبال شده است. عکاسی از حیوانات از طرف عکاسان نیاز به صبر و مهارت بالایی دارد، زیرا برخی از این موجودات پر جنب و جوش هستند، و در حفظ موقعیت بسیار ناتوان. جالب  اینجاست که در هنگام عکاسی از حیوانات، گاهی صحنه هایی را ضبط میکنید که نادر هستند و کمتر کسی آن صحنه ها را از نزدیک دیده است.

عکاسی حیوانات

۱۴٫ عکس سیاه و سفید (Black And White Photography)

روند گرفتن تصاویر به رنگ سیاه و سفید حتی امروزه محبوب است زیرا این امر به زیبایی هر چه بیشتر سوژه ها کمک می کند. این نوع عکاسی باعث استفاده گسترده از تضادها و سایه ها می شود تا زیبایی واقعی به تصاویر ببخشد. و گاهی این تضاد رنگ سفید و سیاه است که ارزش تصاویر را چند برابر میکند.

۱۵٫ عکاسی بادی اسکوپ (body scape photography)

عکاسی Body scape هنر گرفتن عکس از موضوعات برهنه انسانی به شکلی که شهوانی نیست اما مسحور کننده است. این نوع عکاسی معمولاً در محیطی سیاه و سفید در محیطی انجام می شود که عناصر طبیعی به راحتی در تصاویر قابل ادغام باشند. اگر شما توانایی ادیت تصاویر را دارا باشید، به راحتی میتوانید تصویر نهایی را در ذهن خود بازسازی نمایید و سبک مورد نظرتان را روی آن پیاده سازی نمایید.

۱۶٫ عکاسی کاندید (Candid Photography)

عکاسی کاندید یعنی عکاسی بدون ژست. یعنی سوژه عکاسی تو حالت طبیعی خودش به سر میبره و شما یهو ازش عکس میگیرید. در واقع سوژه مورد نظر ژست خاصی به خود نگرفته و تو اون حالت، خود خودشه! در واقع نکته مهم در مورد این نوع عکاسی اینه که سوژه ، ژست نگرفته باشه . حالا این مسئله میتونه با آگاهی باشه ، میتونه بدون آگاهی باشه. این نوع عکاسی، در فیلم برداری مخفی (دوربین مخفی) بسیار کاربردی است.

۱۷٫ عکاسی مفهومی (Conceptual Photography)

در عکاسی مفهومی همه چیز در مورد ارائه یک مفهوم یا ایده موجود در ذهن عکاس به افراد دیگر تنها از طریق رسانه عکس است. در واقع تصویر بیانگر موضوع دیگری است که باید اندکی در آن تفکر انجام گیرد. 

۱۸٫ عکاسی آتش بازی (Firework Photography)

همانطور که از نام آن پیداست ، عکاسی Firework با گرفتن تصاویر زیبایی از آتش بازی، مخصوصاً در شب سرو کار دارد. این نوع عکاسی نسبتاً آسان است و با یک دوربین عادی قابل انجام است. این تصاویر، وقتی با روشی مناسب گرفته می شوند، برای بینندگان کاملاً با شکوه و جذاب هستند.

۱۹٫ عکاسی از غذا (Food Photography)

عکاسی از غذا، هنر عکس گرفتن از اقلام مختلف غذایی به شکلی است که باعث می شود بلافاصله برای بینندگان جذاب شود. عکاسان مواد غذایی نه تنها باید به چیدمان مناسب غذا توجه کنند بلکه به زمینه ای که غذا در آن قرار است برای گرفتن بهترین عکس ها نیز توجه کنند.

۲۰٫ عکاسی پرس پکتیو (Forced Perspective Photography)

در این نوع عکاسی از توهم نوری استفاده می شود تا یک جسم از نزدیک یا دورتر یا بزرگتر یا کوچکتر از آنچه در واقع است به نظر برسد. این نوع عکاسی، درک بصری چشم انسان را دستکاری می کند تا تصاویر سرگرم کننده ای ایجاد کند که علاوه بر انتقال اطلاعات مهم در برخی موارد، به راحتی بیننده را به خود جلب کند.

۲۱٫ عکاسی HDR

عکاسی HDR یکی از خلاق ترین انواع عکاسی است و از طرف عکاسان به مهارت شدید نیاز دارد. این تصویر که با ترکیب سه نوع مختلف از تصاویر در یک عکس واحد ایجاد شده است که کنتراست شگفت انگیز از تصاویر منحصر به فرد را برجسته می کند تا یک ظاهر واقعاً جذاب است. البته این قابلیت در تلفن های همراه نیز چند سالی است که پیاده سازی شده  است تا افراد بتوانند عکس هایی با کیفیت بالاتری ذخیره کنند.

۲۲٫ عکاسی سرعتی (Hi Speed Photography)

عکاسی با سرعت بالا، هنر ضبط تصاویر رویدادهایی است که با سرعت بالایی رخ می دهد. این یک نوع عکاسی بسیار هیجان انگیز و تا حدودی پیچیده است که به عکاسان امکان می دهد پدیده بسیار سریع را در یک فریم  در یک زمان به تصویر بکشند و در نتیجه زیبایی آنها را برجسته کنند.

۲۳٫ عکاسی مادون قرمز (Infrared Photography)

عکاسی مادون قرمز یکی از شاخه‌های جذاب عکاسی است که از گذشته تاکنون جزو دل‌مشغولی‌های عکاسان بسیاری بوده است و اساسا علت جذابیت‌اش هم بخاطر ایجاد نوعی نگاه و دید تازه به جهان است. این نوع عکس برداری، محیط را با دید و رنگ های تازه به رخ میکشد .

۲۴٫ عکاسی لومو (Lomo Photography)

این ژانر ویژه عکاسی است که در آن تصاویر با استفاده از دوربین های عجیب و غریب تولید شده توسط یک شرکت اتریشی به نام لومو ضبط می شود. عکاسی Lomo به عنوان یک نوع عکاسی خودجوش و منسجم در نظر گرفته شده است که با استفاده از دوربین های که  از نظر فنی ضعیف هستند گرفته می شوند.

۲۵٫  عکاسی با جلوه طولانی (Long Exposure Photography)

این نوع عکس برداری در محیط هایی انجام میگیرد که ما هم اجسام ساکن را در کادر داریم و هم اجسام متحرک. در این حالت عناصر ثابت به صورت واضح و عناصر در حال حرکت کشیده و محو ثبت می‌شوند. این کار با چسباندن فریم های زیادی از تصاویر به یکدیگر انجام میگیرد و علاوه بر مهارت در عکاسی شما باید کمی در ادیت تصاویر هم ماهر باشید.

۲۶٫ عکاسی میکرو (Micro Photography)

این نوعی عکاسی است که در آن تصاویر، با کمک میکروسکوپ یا دوربین هایی با لنز بسیار قوی گرفته می شوند. این نوع عکاسی که به عکاسی خرد هم معروف هستند از جزئیات بسیار ریز و یا حتی تصاویری که برای درک ویژگی های جسمی و ویژگی های موجودات ارگانیسم که بسیار کوچک هستند و با چشم غیر مسلح دیده می شود پرداخته می‌شود. همچنین عکاسی میکرو در تحقیقات پزشکی بسیار نقش حیاتی دارد.

عکاسی میکروسکپی

۲۷٫ عکاسی موبایل (Mobile Photography)

عکاسی موبایل زمانی به وجود آمد که دوربین ها برای اولین بار با تلفن های همراه ادغام شدند. امروزه این نوع عکاسی، یکی از محبوب ترین انواع عکاسی به حساب می آید. امروزه شرکت های سازنده گوشی های هوشمند، سعی در این دارند تا بتوانند امکانات زیادی را به دوربین های خود اضافه نمایند، چرا که یکی از معیار های گوشی های ممتاز، دارا بودن دوربین های عالی است.

۲۸٫ عکاسی مدلینگ (Modeling Photography)

این گونه عکاسی مربوط به عکاسی از  مدل های حرفه ای برای تبلیغ محصولات و خدمات مختلف است. این نوع عکاسی بیشتر توسط سازمانهای تجاری برای استقرار برند استفاده می شود و توسط عکاسان حرفه ای از یک دید خاص انجام می شود.

۲۹٫ عکاسی از طبیعت (Nature Photography)

این نوع عکاسی شامل تصاویری از طبیعت است که از دید عکاس مشاهده می شود. برخلاف تصور بسیاری از افراد، عکاسی از طبیعت نه تنها برای گرفتن تصاویر درختان و گیاهان محدود نمی شود بلکه شامل هر جنبه طبیعی در فضای باز از جمله تپه ها، اجسام،  آب و حتی آسمان است.

۳۰٫ عکاسی در شب (Night Photography)

عکاسی در شب هنگامی می‌تواند عکس‌هایی زیبا و دیدنی را برایتان به ارمغان بیاورد که خیابان‌های شهر در رنگارنگ‌ ترین زمانشان هستند. همچنین غروب آفتاب نیز رنگ‌های درخشانی را می‌سازد که می‌تواند منظره‌ی زیبایی را برایتان به منظور عکاسی در اوایل شب ایجاد کند.

۳۲٫ عکاسی پانوراما (Panoramic Photography)

این نوع عکاسی به عنوان عکاسی با فرمت گسترده شناخته می شود، از عکس پانوراما برای ضبط تصاویر با نمای دید باز استفاده می شود. چند تصویر ابتدا با کمک یک دوربین مناسب گرفته می شوند و سپس با کمک نرم افزار ویژه ویرایش می شوند تا بتوانند در کنار هم قرار بگیرند تا یک تصویر جذاب ایجاد کنند. از طرفی برخی  گوشی های و دوربین های دیجیتال این قابلیت را داراهستند که شما بتوانید دوربین را بگردانید و عکس های شما به یکدیگر ببچسبند و عکس واحدی ایجاد نمایند.

۳۳٫ عکاسی گذشته و حال (Past And Present Photography)

این نوع عکاسی معمولاً برای نمایش تصاویر گذشته و حال به صورت تطبیقی ​​مورد استفاده قرار می گیرد. تصاویر گرفته شده در طی یک دوره زمانی در کنار هم قرار می گیرند با موضوعی که به طور مشابه در همان محیط قرار گرفته است. این تصاویر بسیار پرطرفدار هستند و علاقه مندان عکسی، مشتاق به عکس برداری و مقایسه تغییرات مکان های تاریخی از گذشته تاکنون هستند.

۳۴٫ عکاسی باران (Rain Photography)

حتی اگر باران مانعی برای گرفتن عکس های شگفت انگیز در نظر گرفته شود، برخی از عکاسان این چالش را تبدیل به یک فرصت میکنند. عکاسی از باران، عکاسان را قادر می سازد تا خلاقیت خود را در یکی از چالش برانگیزترین محیط ها به رخ بکشند و زیبایی های این پدیده طبیعی را به نمایش بگذارند. عکاسی در باران یکی از سوژه های عکاسی عاشقانه نیز محسوب میگردد.

۳۵٫ عکس رنگین کمان (Rainbow Photography)

رنگین کمان یکی از زیباترین جنبه های طبیعت است و ثبت زیبایی بی نظیر آنها، از طریق دوربین، یک مهارت ویژه است که فقط توسط عکاسان رنگین کمان متخصص، وجود دارد. از این نوع عکاسی برای افزایش جذابیت رنگین کمان با گرفتن تصاویر آنها در یک پس زمینه دلربا استفاده می شود. عکاسی باران و عکاسی رنگین کمان تقریبا مکمل یکدیگر محسوب میشوند.

۳۶٫ عکاسی در املاک و مستغلات (Real Estate Photography)

با افزایش روزافزون رقابت در بخش املاک و مستغلات ، روند این نوع عکاسی به سرعت به عنوان ابزاری برای جذب مشتری های آینده در حال رشد است. این عکاسی معمولاً توسط نمایندگان املاک و مستغلات برای برجسته کردن ویژگی های خاص یک ملک برای خریداران به سرمایه گذاران استفاده می شود.

۳۷٫ عکاسی بازتاب (Reflection Photography)

عکاسی انعکاس، بسیار چالش برانگیز است و فقط توسط عکاسان حرفه ای که درک کاملی از زوایا، چشم اندازها و عوامل مختلف دیگر دارند، انجام میگیرد.  هنگامی که این نوع عکاسی به روشی مناسب انجام شود، می تواند نتایج خیره کننده ای را، در قالب تصاویر مسحور کننده بصری، ارائه دهد.

۳۸٫ عکاسی ماهواره ای (Satellite Photography)

از عکس های ماهواره ای برای گرفتن تصاویر زمین و سایر اشیاء آسمانی استفاده می شود. این نوع عکاسی معمولاً برای انجام نقشه برداری های جغرافیایی یا گرفتن تصاویر نتایج حاصل از گرم شدن کره زمین و مشاهده هرگونه اثر زمین شناسی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع تصویربرداری، کمک زیادی به بشر، برای پیشرفت روز افزون کرده است و به همین دلیل از عکاسی های مهم و حیاتی و امنیتی محسوب میگردد.

۳۹٫ عکاسی از کالا (Photography of goods)

این نوع عکاسی برای تبلیغات در سایت ها و فروشگاه های اینترنتی کاربرد بسیاری دارد. این عکس ها باید دارای استاندارد ها و اصول مشخصی باشد. برای عکاسی از کالا شما باید نور محیط را بسیار تحت کنترل داشته باشد تا از نورخوردگی کالا جلوگیری گردد. در صورت نورخوردگی ادیت کالا بسیار دشوار میشود.

۴۰٫ عکاسی طوفان (Storm Photography)

در حالی که طوفان ها به طور کلی فاجعه بار و خطرناک تلقی می شوند، هنگام اسیر شدن توسط یک عکاس طوفان ماهر، می توانند بسیار زیبا به نظر برسند. عکاسان طوفان می توانند احساساتی از ترس و احترام به این نیروی قوی طبیعت را به طور هم زمان از طریق تصاویر گرفته شده توسط آنها ایجاد کنند.

۴۱٫ عکاسی عمومی (Stock Photography)

این تصاویر بیشتر در پروژه ها و یا برای انتشار مواد مانند بروشور، جزوه و غیره استفاده می شوند و نیازی به مهارت خاصی ندارند و از تجهیزات پیشرفته ای استفاده نمی کنند.

۴۲٫ عکاسی خیابانی (Street Photography)

عکاسی خیابانی معمولاً برای بازتاب روند زندگی روزمره در جامعه مورد استفاده قرار می گیرد. در بیشتر موارد ، تصاویری که عکاسی خیابانی را تشکیل می دهند، طنزآمیز تلقی می شوند و به نوعی از موضوع تصویر فاصله می گیرند و از طرفی نمایانگر دردهای جامعه است.

۴۳٫ عکس طلوع و غروب آفتاب (Sunrise/Sunset Photography)

این نوع عکاسی شامل گرفتن عکس های جذاب از طلوع و غروب خورشید است. این تصاویر به طور کلی از قله یک تپه یا بالای یک ساختمان مرتفع گرفته می شود که منظره ای از آسمان را در اختیار شما قرار می دهد و عکاسان را قادر می سازد تا زیبایی پدیده ها را به خود جلب کنند. نمایان بودن روزنه های نور در این تصاویر از ویژگی های اصلی این گونه عکاسی است.

۴۴٫ عکاسی در دنیای کوچک شده (Tilt Shift Photography)

این یکی از جدیدترین موارد اضافه شده در انواع مختلف عکاسی است و همچنین به عنوان عکاسی مینیاتوری جعلی محبوب است. این نام از این حقیقت گرفته شده است که تصویر هر صحنه دنیای واقعی ویرایش می شود تا ظاهری شبیه مینیاتور یا بصورت نوری یا با استفاده از لنزهای خاص ایجاد کند.

۴۵٫ عکاسی با گذشت زمان (Time Lapse Photography)

این نوع عکاسی که در هنگام حرکت از آنها برای گرفتن سوژه ها استفاده می شود. برای به دست آوردن بهترین عکس ها، عکاسان باید از صبر و مهارت بسیاری برخوردار باشند و بتوانند در فواصل زمانی معین از سوژه عکس برداری نمایند

۴۶٫ عکاسی مسافرتی (Travel Photography)

این نوع عکاسی معمولاً برای نمایش زیبایی یا ویژگی های مهم مکان های خاص استفاده می شود. این یکی از جالب ترین انواع عکاسی است زیرا عکاسان می توانند ضمن گرفتن تصاویر با دوربین خود از زندگی و فرهنگ مکان های مختلف لذت ببرند.

۴۷٫ عکاسی در زیر آب (Underwater Photography)

همانطور که از نام این نوع عکاسی مشخص است، این نوع عکاسی شامل گرفتن عکس در زیر آب به کمک فضای محکم دوربین است. عکاسان برای گرفتن زیبایی های بی نظیر طبیعت که در زیر سطح به ظاهر آرام آب پنهان شده، می توانند یک زمان خوب را صرف کاوش در اعماق آب کنند.

۴۸٫ عکاسی شهری و صنعتی (Urban/ Industrial Photography)

این ژانر عکاسی بر گرفتن تصاویر مناظر شهری و بخش ها و عناصر صنعتی تمرکز دارد. این گونه عکاسی معمولاً به منظور ثبت بصری بخشهای مختلف شهری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. 

۴۹٫ عکاسی از وسایل نقلیه (Vehicle Photography)

معمولاً از عکاسان خواسته می شود که از زوایای مختلف، جزئیات دقیق تر داخلی و خارجی خودرو را ضبط کنند، زیرا این تصاویر معمولاً برای برجسته سازی خودرو با برجسته کردن ویژگی های آن مورد استفاده قرار می گیرند.

۵۰٫ عکاسی یادگار (Vintage Photography)

این نوع عکاسی برای گرفتن تصاویری محیط هایی است که در طول زمان سالخورده شده اند. در سالهای اخیر رشد چشمگیری در تقاضا برای عکاسی یادگار مشاهده شده است زیرا این تصاویر جذابیتی بی نظیری دارند که باعث می شود آنها واقعاً کلاسیک به نظر بیایند.
البته برخی عکاسان کارکشته براین باورند که این گونه تصاویر تشبیهی به گذر عمر آدمیست که به سرعت در حال اتمام است و بازگشتی نخواهد داشت.

0
    0
    ثبت سرویس
    هیچ سرویسی انتخاب نشده استمشاهده همه سرویس ها