️آیا پیگیری مرسولات پستی بدون داشتن اینترنت امکان پذیر است؟

بله، با استفاده از سامانه پیامکی شرکت ملی پست این امکان است برای اینکار میبایست بارکد بیست رقمی مرسوله را به سرشماره 2000441 پیامک کنید تا اطلاعات آخرین وضعیت و موقعیت مرسوله برای شما پیامک شود.

علت برگشت مرسولات پستی چیست؟

مرسولات پستی به دلایلی مانند نقص نشانی گیرنده، عدم مراجعه گیرنده برای دریافت مرسوله ثبتی، نقل مکان گیرنده محترم، شناخته نشدن گیرنده در نشانی مندرج روی مرسوله، فوت گیرنده و غیره احتمال دارد که توزیع نشده و به فرستنده مرسوله بازگشت داده شود.

آیا پیگیری مرسولات پستی با کد ملی امکان پذیر است؟

پیگیری مرسولات پستی با کدملی، در حال حاضرصرفا مختص نظام وظیفه و گواهینامه است. جهت پیگیری مرسوله های سازمانی می توانید به سامانه najatracking.post.ir مراجعه کنید.

پیگیری مرسولات پستی رهگیری مرسولات پستی پیشتاز با کد رهگیری ussd توسط موبایل چگونه است؟

با استفاده از کد #10* بر روی تلفن همراه خود و پس از آن کلیک بر روی دکمه تماس، گزینه های زیر برای شما ارسال می‌شود. شما میبایست گزینه یک را انتخاب کنید.

1. پلیس+10
2. خدمات راهور
3. کلانتری و پاسگاه
4. پلیس آگاهی

سپس اطلاعات زیر برای شما ارسال می‌شود و در پاسخ میبایست گزینه دو را ارسال کنید.

1. عضویت در خبرنامه
2. مدارک مورد نیاز
3. نزدیکترین دفتر پلیس
4. وضعیت مدارک

در پایان، ابتدا گزینه مربوط به نوع مدرک خود که شامل گواهینامه و گذرنامه می باشد را انتخاب نمایید. سپس، شماره مربوط به مدرک مورد نظر را وارد نموده و از وضعیت ارسال آن آگاه شوید.

نحوه شکایت از وضعیت ارسال مرسوله پستی پیشتاز چگونه است؟

مرسولات پیشتاز به شهرهای مرکزاستان در کشور بطور متوسط حداکثر در 48 ساعت ارسال و توزیع میگردند و در سایر شهر ها سه روز و در روستاها نهایت تا چهار روز توزیع می‌شود. در شرایط خاص مانند عدم حضور گیرنده در محل و … ، به این زمان 48 الی 72 ساعت افزوده می‌شود.

لذا در صورت گذشت این زمان، ابتدا پیشنهاد میگردد که از طریق سامانه سامانه رهگیری مرسولات نسبت به رهگیری و آگاهی از سرنوشت مرسوله اقدام فرمائید و چنانچه پیگیری فوق منجر به اخذ نتیجه نگردید در آن صورت از طریق لینک زیر اقدام به ثبت شکایت کنید.

 

ثبت شکایت تاخیر یا مفقودی بسته پیشتاز 

محاسبه هزینه پستی یا با مراجعه مستقیم به دفاتر پستی امکان پذیر است یا از طریق مراجعه به وبسایت اداره پست و بخش محاسبه هزینه پستی که .لینک آن در زیر آمده است

محاسبه هزینه پستی

در بالای صفحه باز شده سه روش پستی قابل انتخاب است ولی در حال حاضر در اغلب دفاتر پستی تنها پست پیشتاز قابل سرویس دهی است.

پست ویژه:. پست ویژه خدمتی است سریع که محل تحویل مرسوله ، توسط مشتری تعیین و مراحل عملیاتی مربوط به آن بصورت خاص و ویژه ومدت زمان ارائه خدمت ( قبول و توزیع مرسوله ) در بازه های زمانی تعهد شده انجام می پذیرد

سرویس پیشتاز:. مرسولات این خدمت در کوتاه ترین زمان ممکن جمع آوری و از سریع ترین راه هوایی یا زمینی ارسال و در اسرع وقت توزیع می شوند

سرویس سفارشی: مرسولاتی که قبول آن از فرستنده و تحویل آن به گیرنده در قبال صدور و اخذ رسید صورت پذیرفته و امکان پیگیری سرنوشت مرسوله وجود دارد

برای محاسبه قیمت، نوع مرسوله خود را انتخاب کنید

پاکت: بین اشخاص حقیقی و حقوقی مبادله می شوند و وزن آن ها بالاتر از 2 کیلوگرم نمی باشد.

بسته: حاوی اشیایی از قبیل هدیه ، سوغات و یا نمونه کالا می باشد و حداکثر وزن مجاز 2 کیلوگرم می باشد

امانت: روزنامه ، نشریات و یا کتاب که از سوی یک فرستنده به یک گیرنده ارسال می شود و می بایست بین 5 تا 30 کیلوگرم باشد.

Mکیسه: مرسولاتی که حاوی کالایی مجاز بوده و با اعلام محتوا به پست سپرده می شود و حداکثر وزن مجاز 30 کیلوگرم می باشد.

مطبوع: شامل مطبوعات و نشریات می باشد و حداکثر وزن مجاز 2 کیلو گرم می باشد.

ورود وزن بسته و سایز کارتن

 مسئله بعدی تاثیرگذار در قیمت پست محاسبه وزن و حجم کالاست.

 برای محاسبه قیمت لازم است محدوده وزن بسته خود را انتخاب کنید یعنی مطابق جدول زیر هزینه ارسال پستی پستی یک کیلوگرمی با بسته یک کیلو و نهصد گرمی برابر است.

وزن کمتر از 250 گرم
وزن بین 250 تا 500 گرم
وزن بین 500 گرم تا یک کیلوگرم
از یک کیلوگرم تا سی کیلو هر کیلوگرم یک محدوده پستی

سایز کارتن های پستی نیز مطابق جدول زیر محاسبه می شود. و کارتن ها در اداره پست بصورت مستقیم قابل تهیه است، همچنین از طریق این لینک می توانید بصورت مستقیم اقدام به خرید کارتن کنید. (مقادیر به سانتی متر است)

کارتن سایز یک    :    ۸۰*۱۰۰*۱۵۰
کارتن سایز دو     :     ۱۰۰*۱۴۰*۲۰۰
کارتن سایز سه   :    ۱۲۵*۱۷۵*۲۴۵
کارتن سایز چهار  :    ۱۴۰*۲۰۰*۲۸۰
کارتن سایز پنج    :    ۱۵۰*۲۲۵*۳۰۰
کارتن سایز شش  :   ۱۸۰*۲۵۰*۳۵۰
کارتن سایز هفت  :   ۲۰۰*۲۷۵*۴۰۰
کارتن سایز هشت :  ۲۲۵*۳۵۰*۴۵۰
کارتن سایز نه     :   ۲۵۰*۳۷۵*۵۰۰

مبدا و مقصد

در صفحه بعد شهری یا بین شهری بودن ارسال را مشخص کنید. شهری یعنی بسته داخل همان شهر مبدا جابجا می شود و بین شهری مقاصد خارج از شهر را شامل می شود. برای محاسبه هزینه تنها شهری یا بین شهری بودن آن در قیمت تائیر دارد به این معنی که هزینه ارسال یک بسته از تهران به یکی از شهرهای استان قم با هزینه ارسال به شهرهای استان سیستان و بلوچستان برابر است.

زمان توزیع

در حال حاضر تنها زمان توزیع در ساعات اداری فعال است و سایر زمان های توزیع غیر قابل انجام است.

 در پایان هم گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنید پیشنهاد می کنیم بیمه عادی انتخاب کنید و در بخش خدمات ویژه گزینه سرویس SMS را تیک بزنید. زمان تحویل به باجه هم 7 صبح تا 2 بعد از ظهر زمان مناسب است. در یک آزمایش فعال کردن تمام گزینه های بالا کرایه پستی 16 هزار تومان را به 26 هزار تومان تغییر داد.

در پایان با رفتن به صفحه بعد می توانید هزینه ارسال بسته را مشاهده کنید.

0
    0
    ثبت سرویس
    هیچ سرویسی انتخاب نشده استمشاهده همه سرویس ها