لیبل دیجی کالا برچسب ظریفی که به شکل کاغذ، یا پلیمر است . به ترتیب حاوی اطلاعاتی مانند نام فروشگاه،بارکد محصول، نام کالا، مدل و  رنگ کالاست که روی محصولات سفارشی الصاق می‌گردد.

دستگاه لیبل نارنجی دیجی کالا

چرا باید لیبل دیجی کالا را بچسبانیم ؟

چسباندن لیبل به معنای الصاق هویت به کالاست. روزانه بیش از صدهزار قلم کالا وارد انبار های دیجی کالا میشود و خارج می‌گردد. درصورتی که هیچ‌کدام از کالاها لیبل نداشته باشد، و قابل شناسایی نباشد، کالاها مفقود شده و مطمئنا طولی نمی‌کشد که دیجی‌کالا هم عمر طولانی نخواهد داشت. پس لازم است که تک تک محصولات ارسالی به دیجی‌کالا دارای لیبل باشند، که مشکلی از هیچ لحاظی پیش نیاید.

لیبل دیجی کالا فوری و در دسترس  

شرکت بسپارید به طور میانگین، روزانه بیش از دو هزار قلم کالا را لیبل زده شده. تحویل انبار های دیجی‌کالا می‌دهد. فروشندگان از سه طریق می‌توانند از این مزایا استفاده کنند و با استفاده از این سرویس گامی در قدم پیشرفت بردارند.

روش اول : فروشندگان می‌توانند کالاهای خود را پس از ثبت سفارش و محموله، به یکی از دو مرکز دفتر بسپارید و یا انبار لجستیک (در قسمت زیر آدرس ذکر شده است) تحویل دهند تا در ساعت ۲ الی ۳ محمولشون تحویل انبار دیجیکالا گردد.

روش دوم : در این روش فروشندگان می‌توانند با هماهنگی از قبل انجام شده. کالاهای خود را در انبار لجستیک بسپارید دپو کنند، تا درصورت ثبت سفارش، کالاها فورا لیبل زده شود و همراه با بقیه محموله ها به انبار دیجی ‌کالا ارسال شود. محموله کردن سفارشات هم می‌تواند توسط فروشنده و هم میتواند از طریق شرکت بسپارید، صورت گیرد. درصورتی که محموله کردن توسط فروشنده انجام گیرد، پس از ثبت محموله باید فایل pdf لیبل برای شرکت بسپارید ارسال شود تا پرینت گرفته شود و الصاق محصولات گردد.

روش سوم : فروشندگان گرامی می‌توانند پس از ثبت محموله، فایل pdf برای شرکت ارسال کنند و با مراجعه حضوری و یا ارسالی پیک فوری لیبل خود را دریافت کنند.

 آدرس انبار لجستیک بسپارید : میدان‌انقلاب – خیابان‌کارگر‌جنوبی – میدان‌حر – خیابان‌کاشان – خیابان‌کمالی – درب مکانیزه (شماره ۸) اداره پست

 

لیبل دیجی کالا با هزینه‌ی حداقلی

برخی از فروشندگان اجناسی با سایز کوچک (به عنوان مثال یک برچسب پلاک اتومبیل) که هزینه ناچیزی دارند را برای فروش گذاشته‌اند و قیمتی که دیجی‌کالا برای پرینت هرلیبل درنظر گرفته حدود ۲۰۰۰ تومان است. خوب این هزینه باتوجه به مالیات و پورسانت هایی که از فروش کالاها کم میکند، کمی غیرمنطقی بنظر میرسد. ولی این پایان داستان شما و دیجی‌کالا نیست و شرکت بسپارید هزینه حداقلی ۵۰۰ تومان را برای پرینت هر لیبل در نظر گرفته است.

 (هزینه هر لیبل = ۲۰۰۰ تومان /  ۵۰۰ تومان)

دریافت لیبل دیجی کالا از پنل فروشنده

 1. پس از اینکه سفارشات “گذشته و امروز ” را محموله کردید، از منوی اصلی ” محموله ها > لیست محموله ها ” را انتخاب نمایید.

لیبل دیجی کالا

۲. در لیست نمایش داده شده، محموله خود را که معمولا در بالای لیست است، پیدا کنید.

۳. از قسمت عملیات های محموله،  چاپ لیبل محموله را انتخاب کنید.

لیبل نارنجی دیجی کالا

در این مرحله هم می‌توانید لیبل خود را پرینت بگیرید و هم می‌توانید لیبل خود را در سیستم ذخیره نمایید.

در هنگام پرینت لیبل به چه نکاتی توجه کنیم ؟

 • قبل از پرینت لیبل مطمئن شوید تمامی سفارشات را محموله کرده‌اید و سفارشی جانمانده است.
 • سعی کنید پرینت لیبل خود را مستقیم از روی پنل پرینت کنید
  • دلیل این درخواست این است که فونت پرینت از روی پنل فروشنده iransans است که بسیار پررنگ و شفاف برروی لیبل پیاده می‌شود، اما وقتی لیبل را دانلود و سپس پرینت می‌کنیم، فونت به yamahan تغییر می‌کند که اصلا نمای جالبی روی لیبل ندارد و کمی ناخوانا به نظر می‌آید.
 • اگر به هر دلیلی قصد داشتید لیبل دیگری روی کالا بچسبانید، حتما لیبل قبلی را جدا کنید
  • درصورت الصاق لیبل جدید روی لیبل قدیمی، کیفیت لیبل جدید افت کرده و فورا جدا می‌گردد؛
  • درصورت متوجه شدن مامور دریافت انبار دیجی‌کالا، از قبول کالا ممانعت به عمل میآید؛
  • درصورتی که لیبل روی کالا جدا شود و لیبل نمایان شده روی کالا معتبر نباشد، ممکن است کالا دچار مفقودی گردد.
 • برای اینکه محتوای روی لیبل، از بین نرود می‌توانید از نوار چسب پهن بر روی لیبل استفاده کنید.
 • لیبل نارنجی را باید روی بسته‌بندی محصول چسبانده و از الصاق لیبل روی خود کالا خودداری کنید.

تفاوت پرینت لیبل از روی پنل فروشنده یا از روی pdf

همانطور که در قسمت فوق بیان شد سعی کنید لیبل خود را مستقیم از روی پنل پرینت نمایید؛ دلیل این درخواست این است که فونت پرینت از روی پنل فروشنده iransans است که بسیار پررنگ و شفاف برروی لیبل پیاده می‌شود، اما وقتی لیبل را دانلود و سپس پرینت می‌کنیم، فونت به yamahan تغییر می‌کند که اصلا نمای جالبی روی لیبل ندارد و کمی ناخوانا به نظر می‌آید.

لیست پرینترهای پیشنهادی به مشتریان

 1. پرینتر اچ پی ار تی مدل HLP106D
 2. پرینتر هانی ول مدل PC42T
 3. پرینتر بیکسولون مدل SLP-T400
 4. پرینتر پورتک مدل C 168
 5. پرینتر حرارتی اچ پی ارتی مدل HL P106D

 

تنظیمات کلی جهت چاپ لیبل دیجی کالا

مراجعه به Control panel و انتخاب گزینه ی Devices and Printers پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای تنظیم سایز روی لیبل راست کلیک روی نام چاپگر و انتخاب گزینه Print Properties or Printing Preforences بسته به نوع چاپگر و در ادامه تنظیمات سایز لیبل اگر در درایور پرینتر امکان افزودن سایز موجود نباشد می توان سایز User انرا ویایش کرد .
در قسمت نوع یا stocke type یا label type باید گزینه ی Label with gap را انتخاب نموده و در نهایت ذخیره کرد .

پس دادن اندازه ی یک لیبل و با زدن دکمه پیش نمایش در پنجره ی باز شده ابتدا چاپگر مورد نظر را انتخاب کرده و در قسمت پایین سایزی را که در کنترل پنل معرفی کرده ایم انتخاب میکنیم .
در پنجره ی پیش نمایش تعداد سطر را حتما یک وارد کرده و در زیر دکمه چاپ تعداد لیبل مورد نظر را وارد و چاپ کرده اگر برچسب مورد نظر ۲ ردیفه باشد تعداد چاپ را نصف تعدادبرچسب باید وارد کرد .

انواع مدل لیبل پرینتر بارکد

۱- پرینتر صنعتی
برای چاپ برچسب با حجم بالا طراحی شده است به علت طراحی مستحکم شان این دستگاه ها بهترین گزینه برای انبار ها کارخانجات و کارگاه ها است . این دستگاه از کیفیت و وضوح تصویری بالایی برخودار است .
۲- بارکد پرینت رو میزی
این دستگاه از لحاظ کیفیت شبیه لیبل پرینترهای پیشرفته هستند برای ادارات و کارهای جزئی با حجم پرینت پایین گزینه ی مناسبی است .

لیبل دیجیکالا

پرینتر لیبل زن

دستگاهی مناسب به منظور پرینت لیبل های پشت چسب دار به منظور چاپ بارکد است .یک نکته حائز اهمیت هنگام تهیه دستگاه این است که باید از ابعاد برچسب هایی هایی که از طرف دیجی کالا برای فروشندگان در نظر گرفته شده است پشتیبانی کند . پرینتر باید لیبلی با حداقل عرض ۱۰۴ میلی متر را پشتیبانی کند .

نمایندگی های رسمی فروش لیبل دیجی کالا و ریبون

پرکاربردترین ریبون ها

 • وکس Wax
 • رزین Resin
 • وکس رزین Wax Resin Ribbon
 • سوپر رزین Resin Premium Ribbon

مشخصات ریبون مرغوب

از مشخصات ریبون خوب اینکه کیفیت و ماندگاری چاپ بالایی داشته باشد به دما حساسیت پایینی داشته باشد جنس پلیمریزاسیون داشته باشد . برای تهیه ریبون باید نزدیکترین اندازه عرض ریبون مورد استفاده باشد چون این مسئله باعث پرت کمتری خواهد شد و باعث کاهش هزینه است .

ریبون چیست ؟

ریبون یک نوار آغشته به جوهر می باشد که با توچه به دستگاهی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد دارای طرح یا جنس خاصی می باشد .
در چاپ بروی برچسب های مختلف استفاده می شود .

ریبون هایی که از کیفیت پایین برخوردار باشند باعث آسیب به هد دستگاه خواهند شد انتخاب ریبون مرغوب باعث کاهش این آسیب خواهد شد .

 

لیبل دیجی کالا

مزایای استفاده از پرینتر لیبل زن

 • بالا بودن سرعت چاپ : سرعت بالایی که این دستگاه در صدور فیش و برچسب دارد. باعث افزایش کاربرد آن و در نهایت رضایت مشتریان شده آست .
 • کم شدن هزینه های متفرقه دستگاه : قیمت پرینترهای لیبل چسبان از سایر پرینترها بیشتر است ولی با توجه به کاهش هزینه های جانبی مدتی بعد هزینه ی دستگاه بر میگردد .
 • عمر طولانی مدت و عدم نیاز به شارژ و سرویس : این دستگاه سال های متمادی بدون نیاز به سرویس کار میکند .

انواع لیبل

 • کاغذی paper label
 • بی رنگ و شفاف Transparent label
 • متال Metal label
 • حرارتی Termal label
 • سکورتی Security Label
 • پی وی سی Pvc label
0
  0
  ثبت سرویس
  هیچ سرویسی انتخاب نشده استمشاهده همه سرویس ها