چاپ لیبل دیجی‌کالا جنب انبار استاد معین

چاپ لیبل دیجی‌کالا جنب انبار استاد معین

حتما میدانید که فروشندگان دیجی‌کالا ملزم به الصاق لیبل نارنجی رنگ شناسایی محصول به کالا هستند. در واقع پس از دریافت سفارش شما از سفارشات خود یک محموله میسازید و در زمان ساخت محموله تعیین میکنید که محموله مورد نظر را در چه ساعتی به کدام یک از انبارهای دیجیکالا تحویل می‌دهید.

پس از ساخت محموله می توانید سه سند مختلف را دریافت کنید .

 1.  فایل رسید تحویل کالا
 2. لیبل محموله
 3. لیبل کالا
 • فایل رسید تحویل کالا: برای دریافت نوبت در انبار کاربرد دارد همچنین اگر نیاز به دریافت رسید تحویل از باجه تحویل دیجیکالا دارید بهتر است دو نسخه از این برگه را در کاغذ آ۵ پرینت کنید
 • لیبل محموله: یک فایل شامل دو لیبل است که می توانید آن را روی کارتن یا کیسه محموله الصاق کنید. اگر تعداد کیسه های شما بیشتر هم باشد میتوانید به تعداد بیشتر از همین فایل پرینت کنید اما این لیبل تنها برای انبارهای سیار کاربرد دارد که بسته شما را جلوی چشمان شما باز نمیکند!
 • لیبل کالا: اصلی ترین بخش یک محموله دیجیکالا همین لیبل کالا است که می‌بایست روی تک تک کالاها چسبانده شود و اگر در الصاق لیبل اشتباه شود و لیبل روی کالای نامربوط الصاق شود کالای شما اشتباه به دست خریدار می رسد

برای فروشندگان دیجی‌کالا در تهران که دارای دستگاه چاپ لیبل نیستند و مایلند کالای خود را به انبار استاد معین یا زرین تحویل دهند پیشنهاد می شود لیبل خود را از باجه کنار انبار استاد معین دریافت کنند. قیمت چاپ لیبل با توجه به تعداد سفارش بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومان متغیر است. در حال حاضر این لیبل با هزینه ۲ هزار تومان توسط دیجیکالا چاپ و هزینه آن از پنل مشتری کسر می شود. 

نحوه ارسال لیبل

 فایل لیبل خود را پس از صدور برای شماره زیر ارسال کنید و پس از مراجعه به شعبه شماره تماس خود را اعلام کنید تا لیبل شما را چاپ کنیم

(اگر پیک موتوری هم درخواست دادید از موتورسوار بخواهید شماره شما را جهت دریافت لیبل اعلام کند)

امکان پاسخگویی تلفنی با شماره زیر میسر نیست در صورت نیاز با سایر شماره ها تماس بگیرید

 

برای ارسال لیبل روی دکمه زیر کلیک کنید و فایل مورد نظر را واتساپ کنید.

 

خدمات جانبی

 • ارسال به انبار زرین:

انبار زرین نزدیکترین انبار به انبار استاد معین است و  ۱۵ کیلومتر تفاوت فاصله بین انبار استاد معین تا انبار زرین دیجیکالا است. با توجه به اینکه ظرفیت انبار استاد معین به شدت کم شده و ساخت محموله به مقصد این انبار برای تمام فروشندگان میسر نیست ما از این فرصت استفاده کردیم تا خدمتی جدید ارائه کنیم. برای تحویل محموله های خود به انبار زرین کافیست محموله خود را قبل از ساعت ۱۳ به شعبه ما در استاد معین تحویل دهید تا محموله در مان روز تحویل انبار زرین شود.

 

 

کالای خود را تحویل شعبه استاد معین ما دهید عکاسی را به ما بسپارید و ۴ روز بعد کالا را از همانجا تحویل بگیرید و لینک دانلود تصاویر را در واتساپ. فقط کافیست قبل از تحویل کالا با شماره واتساپ ۰۹۰۱۲۰۳۶۳۶۳ اطلاع دهید.

 

صرفا به جهت اینکه برخی مشتریان به علت نداشتن سلفون مجبور به عودت کالا می شوند رول سلفون برای شما موجود است

 

 

 • جمع آوری از مناطق زیر با هزینه ۲۵ هزار تومان برای هر محموله

شهرک پرواز
جنت آباد
پونک
آپادانا
اکباتان
میدان انقلاب
اسکندری
جمالزاده

سی متری جی
استاد معین
طرشت
ستارخان
حبیب ا…
دریان نو
تهران ویلا
شهرآرا
بلوار فردوس
ابوذر
مهران

لاله زار
فردوسی
شیخ هادی
حسن آباد
منیریه
امیریه
مخصوص
اسکندری
سلسبیل
کارون
کمیل

آریاشهر
ژاندارمری
گیشا
امیرآباد
قزل قلعه
یوسف آباد
آپادانا
ایرانشهر
سازمان آب
جمشیدیه

لیست رزرو جمع آوری دیجیکالا

با کلیک روی دکمه بالا فرم مورد نظر را پر کنید و منظر پاسخ واحد ارسال باشید یا با شماره واتساپ زیر ارتباط برقرار کنید

پشت پرده تبلیغات در بازاریابی

پشت پرده تبلیغات در بازاریابی

تنها آگاهی است که نجات دهنده آینده کسب و کار شماست. به تبلیغات پیرامون خود با ذهن باز بیاندیشید تا ببینید چه نکته پنهانی در آن وجود دارد. با آگاهی از پشت پرده تبلیغات می توانید خودتان نیز از فرصت استفاده کرده و ایده های ناب برای ساخت تبلیغ خلاقانه را در ذهن خود بپرورانید.  از شما دعوت میکنیم بخشی از کتاب تبلیغات پنهان در بازاریابی نوشته علی سلیمانی بشلی و وجیه طالبی را بخوانید.

تصور جهان بدون تبلیغات دیگر غیرممکن به نظر نمی آید. یک شهروند در زندگی روزمره ی خود، روزانه بیش از یکصد آگهی تبلیغاتی را مشاهده می کند. صرفنظر از حجم انبوه تبلیغات، عوامل بسیار دیگری مانند بی‌محتوا بودن، عدم توجه به فرهنگ عمومی جامعه، عدم توجه به کارکردهای پنهان تبلیغات، سلب آرامش روانی جامعه و عدم تطابق امکانات مردم با خواسته های ایجاد شده به وسیله ی تبلیغات، زمینه های دلزدگی و آزردگی خاطر مخاطبان را فراهم ساخته و اثربخشی تبلیغات را به شدت تحت الشعاع قرار داده است.

تبلیغات یک تجارت وسیع و گسترده است که در میان صنایع برتر دنیا و به موازات صنایعی مثل صنعت نفت، اتومبیل، تکنولوژی اطلاعات، و کشاورزی قرار دارد. رشد صنعت تبلیغات در هر کشور، ارتباطی تنگاتنگ با سطح فعالیتهای تجاری و سالم بودن اقتصاد آن دارد. در واقع، میزان رشد و شکوفایی صنعت تبلیغات بیانگر سطح زندگی مردم یک کشور و نشانه ی میزان توسعه ی اقتصادی آن کشور است.

امروزه، سازمانهای تجاری به سرعت در حال پی بردن به این حقیقت هستند که برقراری ارتباط کارآمد و مؤثر با مشتریان هدف می تواند موفقیت یا شکست فعالیتهای آنها را تعیین کند. همچنین صاحبان کالا، به شدت علاقه مند به استفاده از روشهای جدید ارتباط با مصرف کنندگان هستند. افزایش روزافزون رقابت موجب شده صاحبان کالا انتظارات بیشتری از تبلیغ و دیگر ابزارهای ارتباطی بازاریابی در مقابل بودجه ای که صرف می کنند، داشته باشند. با توجه به رشد تبلیغات و دیگر اشکال ترویج، به نظر می رسد مصرف کنندگان، دیگر گرایش چندانی به واکنش در مقابل روشهای سنتی ندارند. شرکتهای بزرگ بین المللی تا خرده فروشان کوچک محلی، برای فروش محصولات و خدمات خود به گونه ای روزافزون وابسته به تبلیغات و دیگر روشهای ترویج هستند. مصرف کنندگان نیز برای تصمیم گیری در مورد خریدهایشان، روز به روز وابسته به تبلیغات و دیگر ابزارهای ترویجی می شوند. بنابراین می توان اظهار داشت که در دوران پررقابت امروز، نقش تبلیغات در پیشبرد فروش محصولات و خدمات یک شرکت انکارناپذیر است.

تبلیغات به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای آمیخته ی بازاریابی می تواند نقش بسیار مهمی را در سیاستها و استراتژیهای بازاریابی سازمان نظیر ارتباط با مشتریان، اصلاح و تغییر ذهنیت مشتریان نسبت به سازمان و محصولات و خدمات آن ایفا کند.

تبلیغات همه جا هستند و ما هر روز خواسته یا ناخواسته با صدها پیام تبلیغاتی مواجه می شویم. حتی روی تک تک قالبهای شکلاتی که می خوریم هم مارکهای تبلیغاتی یا به اصطلاح برندهای شرکتهای تولیدکننده ثبت شده است. حتی بر روی موشک‌ها و شاتل‌های فضایی نیز می توان ردی از شرکتهای تجاری یافت. امروز هیچ کس هیچ فرصتی را برای فریاد زدن نام خود از دست نمی دهد.

محل عجیب تبلیغ

موسسه ی سرمایه گذاری آی اس ای(۱) کاغذهایی را به شکل و اندازه ی اسکناس ۲۰ دلاری چاپ کرد و در پشت آن علامت لوگوی خود را قرار داد. بعد از آن عده ای مأمور شدند تا این برگه ها را مچاله کنند و در پیاده روها یا حتی صندلی عقب تاکسیها بیندازند. فکر نمی کنم هیچ شهروندی باشد که خم نشود و این برگه ی تبلیغاتی را برندارد و پنهانی در جیب نگذارد. کمپانی آرالدایت هم که تولید کننده ی چسب است، برای نشان دادن کیفیت کالای خود، یک ماشین را به دیواره ی یک ساختمان چسباند. در سال یک۱۹۹۰ تولیدکننده نوشیدنی یک و نیم میلیون دلار هزینه کرد که ماکروچیپی طراحی و تولید کند که هنگام باز شدن در بطریها، ایام کریسمس را به چهار زبان به نوشندگان تبریک بگویند. این تکنولوژی خیره کننده به مراتب از خود پیامی که قرار بود منتقل شود، بدیعتر و جذابتر بود. شرکت زیپو برای تبلیغ فندکهای خود هر ساله مسابقه ای برگزار می کند و به کسی که جالبترین شیوه را برای روشن کردن این فندک ارائه دهد، جایزه می دهد(مجموعه ی این شیوه ها در کاتالوگهای زیپو موجود است. شرکت کنت اما برای تبلیغ سیگار و فندک خود یک قدم جلوتر است. در یک مسابقه ی تلویزیونی یکی از شرکت کنندگان برنده یک میلیون دلار شد. مجری پیش او رفت و گفت تهیه کننده می گوید فندکتان را از جیب بیرون بیاورید و روشن کنید. اگر با اول فشار انگشت روشن شد ما دو میلیون دلار به شما می دهیم وگرنه همان یک میلیون دلار را هم از شما می گیریم. مرد این پیشنهاد را قبول کرد. فندکش را بیرون آورد و با اول ضربه روشن کرد. وقتی مجری از او پرسید با چه جرأتی این ریسک را پذیرفته، جواب داد: من به فندکم اطمینان دارم، چون کنت است. چند لحظه بعد کمپانی کنت با برنامه تماس گرفت و گفت دو میلیون دلار هم به این مشتری صادق و وفادار خود تقدیم می کند. البته با کمی تأمل می توان متوجه شد که این داستان از همان ابتدا یک نمایش تبلیغاتی بوده است، اما گویای آن است که شرکتها برای تحمیل نام خود از هیچ اقدامی دریغ نمی کنند. تبلیغات در کنار بسته بندی کالاها، لذت مصرف را آنقدر بالا برده که دیگر کمتر کسی به مزایای کالاها فکر می کند.

تبلیغ فندک کنت

بسیاری از شرکتها می‌کوشند با فروش کالاهای خود، این باور را در مشتریان ایجاد کنند که آنها با خرید این کالاهای خاص، به طبقه ی اجتماعی منحصربه فردی قدم گذاشته اند. برای خلق ایدئولوژی مصرف، شرکتهای تبلیغاتی دست به تحقیقات گسترده درباره ی باورها و سبک زندگی مردم جوامع مختلف زده اند و حتی مرز رویکردهای طبقات مختلف را به زندگی بررسی کرده اند. در تحلیل برندها اولین سوالی که مطرح می شود این است که تفاوت یک تی شرت نایک با یک تی شرت عادی چیست؟ ممکن است عده ای بگویند کیفیت، اما همه ی ما می دانیم که تفاوت قیمت آنقدرها به تفاوت کیفیت مربوط نمی شود. با خرید یک تی شرت نایک، علاوه بر تی شرت، یک هویت نیز برای خود خریده ایم. نظام ارزش نشانه ای کالا، به خلق فضای غالبی در روابط اجتماعی می انجامد که مشتریان را مجبور به خریدن و مصرف کردن می کند. کمتر کسی کالاها را برای برآورده ساختن نیازهای زیستی خود مصرف می کند. ما می خریم تا برای خود هویت سازی کنیم.

 تبلیغات از این طریق معناسازی و حتی ایدئولوژی سازی می کند. در این راستا پیش از ساخته شدن هر تبلیغی، باید به مفهوم یا استعاره ای فکر شود که می خواهد ارزش نشانه ای آن کالا را رقم بزند. به عنوان مثال، ماشین بی ام دبلیو معمولا تداعی کننده ی موفقیت، جذابیت و مردانگی است. تبلیغات حتی ایدئولوژیهای فمینیسم را نیز خیلی زود به خدمت خود گرفت. زنان مستقل که می توانند خود برای زندگی خود تصمیم بگیرند خیلی زود در تبلیغات لباس‌ها و لوازم آرایشی جا باز کردند. معنای مستتر در این تبلیغات، این بود که با مصرف این کالاها می توانید آینده ی خود را در دست بگیرید.

ضرورت و اهمیت تبلیغات

اهمیت تبلیغات در عصر مدرن با توجه به رشد تولید و در نتیجه رقابت در بازار، افزایش یافته است. شکی نیست که زندگی ما بدون حضور تبلیغات باعث محرومیت ما از خیلی چیزهای ارزشمند می شود. اکنون با توجه به نقش حیاتی تبلیغات در زندگی امروز ما، می توان بعضی از آثار و مزایای تبلیغات را برای طرفین مختلف چنین برشماریم:

تولیدکنندگان و تجار

تبلیغات به طرق زیر برای تولیدکنندگان و تجار سودمند است:

۱. تبلیغات به معرفی کالاهای جدید کمک می کند. یک شرکت می تواند خود و محصولاتش را از طریق تبلیغ، به عموم معرفی کند.

۲. تبلیغات مؤثر باعث ایجاد طعم و ذائقه ی جدید در میان مردم و تحریک آنها نسبت به خرید کالای جدید می شود.

٣. تبلیغات موجب افزایش فروش کالاهای موجود از طریق ورود به بازارهای جدید و جلب مشتریان تازه می‌شود.

۴. تبلیغات به ایجاد تقاضای مداوم کالا یاری می رساند. برای مثال ابداع چای و قهوه ی سرد برای مصرف در تابستان باعث افزایش تقاضا برای چنین نوشیدنی هایی حتی در تابستان شده است.

۵. تبلیغات به برخورد نیروهای رقیب در بازار کمک می کند. اگر یک کالا به طور مداوم تبلیغ نشود، این احتمال وجود دارد که رقبا بازار آن را از طریق افزایش تبلیغات بربایند.

۶. تبلیغات با یادآوری تعهد به ارتقای کیفیت به مشتریان، موجبات شناخته شدن یک شرکت را فراهم می‌کند.

۷. تبلیغات منجر به افزایش روحیه ی کارکنان شرکت می شود. فروشندگان احساس بهتری دارند، چون وظایف آنها درصورتی که کالای آنها نزد مردم شناخته شده باشد، آسانتر می شود.

۸. تبلیغات، تولید انبوه کالا را تسهیل می کند که این امر تولیدکنندگان را به تولید ارزانتر هر واحد کالا قادر می‌سازد.

مشتریان

تبلیغات به دلایل زیر برای مشتریان نیز سودمند است:

۱. تبلیغات باعث صرفه جویی در زمان خرید مشتریان می شود. مردم از منبع و موجودیت کالاهای مختلف آگاه می شوند و نیازی نیست دنبال کالا بگردند.

۲. تبلیغات مردم را نسبت به کالاهای جدید و کاربردهای متنوع آنها آگاه می کند.

٣. تبلیغات برای بسیاری از افراد سودمندی کالاهای موجود را افزایش می دهد. تبلیغ با تأکید بر ویژگیهای محصول، مصرف کنندگان را به قدردانی بیشتر از سودمندی چنین محصولاتی رهنمون می سازد. در نتیجه، مصرف کنندگان ممکن است مایل باشند برای کالاهای خاصی که برای آنها سودمندی بیشتری دارد، وجه بیشتری پرداخت کنند.

۴. تولیدکننده ی کالا ممکن است از طریق تبلیغ کالایش در پی برقراری یک رابطه مستقیم با مشتریانش باشد. این فرایند، تعداد واسطه ها و دلالانی که باعث افزایش قیمت کالا و کاهش حاشیه ی سود تولیدکننده می شود را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

۵. تبلیغات تولیدکنندگان را برای رشد کیفیت کالاهایشان از طریق تحقیق و توسعه ترغیب می کند. این امر عرضه ی کالاهایی با کیفیت بالاتر را تضمین می کند.

جامعه

جامعه نیز در سطح کلان از تبلیغات بهره مند می شود:

۱. تبلیغات مشاغلی را برای افرادی که درگیر نویسندگی، طراحی، و پخش تبلیغات هستند، فراهم می کند.

افزایش اشتغال، درآمد بیشتری را برای مردم به ارمغان می آورد که این امر منجر به تقاضای بیشتر خواهد شد.

۲. تبلیغات از طریق افزایش تنوع و کیفیت مصرف که آن نتیجه ی فعالیتهای تحقیق و توسعه ی مداوم تولیدکنندگان است، باعث ارتقای سطح زندگی مردم می شود.

٣. تبلیغات باعث تداوم مطبوعات و دیگر رسانه ها می شود. تبلیغات منبع درآمدی مهم برای مطبوعات، رادیو، و شبکه های تلویزیونی محسوب می شود. در صورت فقدان چنین درآمدی از راه تبلیغات، روزنامه ها بایستی با قیمت بالاتری خریداری شوند.

۴. تبلیغات با آموزش دادن به مردم در مورد استفاده ی متنوع از کالاهای مختلف، دانش آنها را ارتقا می‌بخشد.

کتاب «تبلیغات پنهان در بازاریابی» نوشته علی سلیمانی بشلی و وجیه طالبی است. نویسندگان در این کتاب به اثر تبلیغات در جهان معاصر،‌ انواع نبلیغات و به خصوص تبلیغات پنهان پرداخته‌اند. شاید تعریف ما از تبلیغات بخش پیامهای بازرگانی در شبکه های تلویزیونی یا بیلبوردهای خیابانی باشد اما امروزه علم تبلیغات بسیار پیشرفته‌تر از قبل عمل می‌کند و طوری ما را در معرض تبلیغ یک محصول یا یک شرکت می گذارد که خودمان هم متوجه نمی‌شویم. این نوع از تبلیغات که تبلیغات پنهان نام دارد جنبه‌ها و تاثیرگذاریهای متفاوتی دارد. در این کتاب با این جنبه ها و تاثیرات آشنا می‌شویم: «تصور جهان بدون تبلیغات دیگر غیرممکن به نظر می‌آید. یک شهروند در زندگی روزمرّه‌ی خود، روزانه بیش از یکصد آگهی تبلیغاتی را مشاهده می‌کند. صرفنظر از حجم انبوه تبلیغات، عوامل بسیار دیگری مانند بی‌محتوا بودن، عدم توجه به فرهنگ عمومی جامعه، عدم توجه به کارکردهای پنهان تبلیغات، سلب آرامش روانی جامعه و عدم تطابق امکانات مردم با خواسته‌های ایجاد شده به‌وسیله‌ی تبلیغات، زمینه‌های دلزدگی و آزردگی خاطر مخاطبان را فراهم ساخته و اثربخشی تبلیغات را به‌شدت تحت‌الشعاع قرار داده است. تبلیغات یک تجارت وسیع و گسترده است که در میان صنایع برتر دنیا و به موازات صنایعی مثل صنعت نفت، اتومبیل، تکنولوژی اطلاعات، و کشاورزی قرار دارد. رشد صنعت تبلیغات در هر کشور، ارتباطی تنگاتنگ با سطح فعالیتهای تجاری و سالم بودن اقتصاد آن دارد. در واقع، میزان رشد و شکوفایی صنعت تبلیغات بیانگر سطح زندگی مردم یک کشور و نشانه‌ی میزان توسعه‌ی اقتصادی آن کشور است.»

انتقال محصولات از دیجی کالا به سایت شخصی

انتقال محصولات از دیجی کالا به سایت شخصی

ممکن است سوالات زیادی در ذهن خود داشته باشید که از جمله این سوالات می‌تواند چگونگی انتقال محصولات از دیجی کالا به سایت شخصی باشد. ما در این مقاله سعی می‌کنیم به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم. از جمله سوالاتی که در این مقاله به آن‌ها پاسخ می‌دهیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


فهرست مطالب


پس اگر شما به دنبال پاسخی برای سوالات بالا می‌گردید به شما این قول را می‌دهم با مطالعه این مقاله جواب تمامی سوالات خود را پیدا کنید.

انتقال محصولات از دیجی کالا به سایت شخصی با افزونه دیجی اسکراپر

راحت ترین روشی که می‌توانید به وسیله آن تمامی محصولات را به همراه ویژگی‌ها، مشخصات، توضیحات، تصاویر و … به صورت یکجا از پنل فروشندگی دیجی کالا به پنل فروشگاه سایت شخصی شما منتقل کنید استفاده از افزونه دیجی اسکراپر است.

با استفاده از افزونه دیجی اسکراپر شما می‌توانید تمامی محصولات را در کمترین زمان ممکن به همراه اطلاع دقیق آن محصول به حساب کاربری خود انتقال دهید.

مزایای افزونه دیجی اسکراپر Digi Scarper

نوبت به این رسیده است که با این افزونه قدرتمند بیشتر آشنا شویم. پس بیایید مزیت‌ها و ویژگی‌های این افزونه را با هم بررسی کنیم.

اولین ویژگی این افزونه امکان اسکراپ کردن یک محصول به صورت تکی است. همچنین می‌توانید چند محصول تکی را به صورت همزمان اسکراپ کنید. علاوه بر اسکراپ تکی محصولات این امکان وجود دارد که با دادن دسته بندی یک محصول، لیستی از محصولات را اسکراپ کرد.

همچنین امکان ایجاد دسته بندی محصول به صورت داینامیک متناسب با دسته بندی سایت مبدا نیز وجود دارد. برای انجام این کار باید فیلد انتخاب دسته بندی را خالی بگذارید.

یکی دیگر از برتری این محصول نسبت به رقبای خود می‌توان به امکان ساخت محصول متغییر اشاره کرد. و همچنین به وسیله این افزونه می‌توان توضیحات، خلاصه توضیحات، تصویر شاخص و تصاویر گالری محصول را اسکراپ کرد. از طرفی امکان حذف خودکار واترمارک تصاویر گالری در حین آپلود آنها به روی سرور وجود دارد. همچنین می‌توانید مشخص کنید که چند تصویر در گالری محصول درون ریزی شود.

همچنین می‌توان به کمک این افزونه بدون بارگذاری تصاویر شاخص وگالری محصول آنها را به صورت مستقیم در سایت نشان داد. به این صورت که بدون اشغال کردن فضای سرور شما، این محصول مستقیما از طریق خود دیجی‌کالا نمایش داده می‌شود و تا زمانی که آن محصول در دیجی کالا وجود دارد در سایت شما نیز موجود می‌باشد.

نکته جالبی که باید بدانید این است که این افزونه در حین اسکراپ تصاویر، حجم آنها را نیز کاهش می‌دهد. که این باعث می‌شود تصاویر سریعتر بارگذاری شوند و سرعت سایت شما نیز افزایش یابد.

قابلیت افزونه انتقال محصولات از دیجی کالا به سایت شخصی

امکانات پلاگین دیجی اسکراپر

پلاگین دیجی اسکراپر امکان ساخت لینک بازاریابی برای محصولات دیجی کالا را فراهم کرده است. همچنین این قابلیت در افزونه دیجی اسکراپر وجود دارد که محصولات اسکراپ شده در سایت را می‌توان در یکی از سه حالت بازبینی‌، پیشنویس و انتشار قرار داد.

حال ممکن است در حین اسکراپ به هر دلیلی نیاز به توقف باشد، ولی شما اصلا نگران نباشید. چرا که این افزونه قابلیتی دارد که می‌توان عملیات اسکراپ را متوقف کرد و سپس از همان نقطه بدون ایجاد مشکل برای محصولات اسکراپ شده، عملیات اسکراپ را از سر گیری کرد.

از دیگر امکانات این محصول می‌توان به بهبود ترتیب ویژگی‌های محصول اشاره کرد. همچنین می‌توان سرعت اسکراپ را بین سه حالت سریع، معمولی و آهسته انتخاب کرد و در صورت نیاز می‌توانید بدون ایجاد مشکل از صفحه اسکراپ خارج شوید.

آخرین ویژگی این افزونه می‌توان به تنضیمات راحت آن و همینطور به درون ریزی محصولات در یک فرم چند مرحله ای اشاره کرد.

معایب افزونه دیجی اسکراپر

خوب می‌دانید که هر چیزی در کنار ویژگی‌های مثبتی که دارد ممکن است ویژگی منفی نیز داشته باشد. پلاگین دیجی اسکراپر نیز از این قاعده مستثتا نیست. از جمله معایبی این افزونه، می‌توان به تاثیرات منفی آن به روی سئو سایت اشاره کرد.

برای گوگل استفاده از محتوای یونیک بسیار مهم است و از آنجایی که این افزونه در حین اسکراپ کردن عینا از همان متن و تصاویر استفاده می‌کند. در نتیجه گوگل مطالب شما را کپی در نظر گرفته و به سئو سایت شما امتیاز منفی می‌دهد.

یکی دیگر از معایب این افزونه این است که باید قابلیت allow_url_fopen در هاست شما فعال باشد تا بتوان از این افزونه استفاده کرد. در صورتی که این قابلیت به دلیل افزایش امنیت سایت از طرف هاستینگ‌ها غیر فعال شده است و در صورتی که برای استفاده از افزونه این قابلیت را فعال کنید، امنیت سایت شما کاهش می‌یابد.

افزونه دیجی اسکراپر را از کجا تهیه کنم؟

اگر شما برای انتقال محصولات از دیجی کالا به سایت شخصی خود افزونه دیجی اسکراپر را انتخاب کرده‌اید، حتما این سوال را از خود دارید که حالا این افزونه را از کجا خریداری کنم؟

اجازه دهید که در ابتدا به شما بگویم نمونه‌های مشابه‌ای از این افزونه وجود دارد. اما هیچکدام به اندازه افزونه دیجی اسکراپر تکمیل نیستند و ویژگی‌هایی که در این افزونه وجود دارد در هیچ یک از افزونه‌های دیگر وجود ندارد. برای تهیه پلاگین دیجی اسکراپر می‌توانید آن را از سایت ژاکت خریداری کنید.

دلیل پیشنهاد ما برای خرید این افزونه از سایت ژاکت قیمت مناسب آن و همچنین پشتیبانی خود این سایت است.

انتقال محصولات از دیجی کالا به سایت شخصی به صورت دستی

روش دیگری نیز برای درج محصولات در دیجی کالا وجود دارد. در این روش باید یک به یک محصولات را به صورت دستی در ووکامرس وارد کنید که در این حالت شما باید پارامتر‌های زیادی مانند توضیحات محصول، خلاصه توضیحات محصول را درج کنید تا کاربران به صورت کامل با محصول شما آشنا شوند.

علاوه بر اطلاعات شما باید تصویر شاخصی برای محصول خود درج کنید و برای اینکه فروش خود را افزایش دهید باید تصاویر دیگری از محصول را نیز قرار دهید تا مشتریان شما زاویه های مختلف محصول را ببینند. حالا پس از انتخاب تصویر مناسب نوبت به درج مشخصات و ویژگی های محصول می‌رسد. تمامی این کارها باید یک به یک برای همه محصولات انجام شود.

در اینجا دو نکته بسیار مهم است. اول اینکه باید اطلاعات کافی نسبت به تمامی محصولات داشت و زمانی که ویژگی‌ها و مشخصات یک محصول را وارد می‌کنید باید همه آن اطلاعات دقیق باشد. زیرا کاربرانی که برای خرید یک محصول به سایت شما مراجعه می‌کنند، همه این مشخصات را مطالعه می‌کنند. اگر اطلاعات نادرستی ثبت شود اعتماد آنها به شما از بین می‌رود. پس جمع آوری اطلاعات درست در مورد تمامی محصولات بسیار سخت و دشوار است.

دومین نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که درج یک به یک محصولات کار بسیار سخت و زمان بر است و باید زمان زیادی را صرف درج اطلاعات برای تک تک محصولات کنید.

درج محصول در سایت شخصی

چرا یک وبسایت شخصی داشته باشم

اما اگر شما جز افرادی هستید که فروشنده دیجی کالا هستید و هنوز وبسایت شخصی ندارید ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

می‌خواهم از تجربیات شخصی خودم بهتون بگم. بارها خواستم کالایی را از دیجی کالا خریداری کنم و وقتی اسم فروشنده را در شبکه‌های اجتماعی و یا گوگل جستجو کردم، کالای خود را مستقیم از فروشنده خریداری کردم. به همین دلیل توانستم کالای مورد نظر خودم را ارزان‌تر تهیه کنم.

یا بارها برای من پیش آمده است که وقتی نظرات کاربران را مطالعه می‌کنم، مشاهده می‌کنم که خیلی از کاربران نام یک فروشنده را به زبان می‌آورند. چرا که کالای خود را از آن فروشنده خریداری کرده اند و از کیفیت آن محصول رضایت داشتند. همین عامل باعث می‌شود من هم مشتاق شوم که کالای خود را از آن فروشنده خریداری کنم. زیرا آن فروشنده امتحان خود را پس داده است و توانسته نظرات کاربران را به خود جلب کند.

حالا می‌خواهم از تجربیات شخصی شما نیز استفاده کنم. همانطور که می‌دانید درج محصول در دیجی کالا کاری بسیار سخت و زمان بر است. شما تنها می‌توانید قیمت محصولات را در یک بازده قیمتی مشخص تغییر دهید، اما در صوررتی که در سایت‌های ووکامرسی شما می‌توانید محصولات را به راحتی در سایت خود درج کنید و قیمت محصولات را نیز در هر بازده قیمتی که دوست دارید تغییر دهید.

مورد بسیار مهم دیگر این است که شما چون فروشنده دیجی کالا هستید و کاربرانی که از دیجی کالا خرید خود را انجام می‌دهند، نام شما را به عنوان فروشنده محصول می‌بینند. همین عامل باعث می‌شود تا فروشگاه شما به بقیه معرفی شود و در حقیقت شما با استفاده از دیجی کالا می‌توانید تبلیغات رایگان بکنید.

فقط برای اینکه در کسب و کار خود موفق باشید حتما به نکاتی که در ادامه به آنها می‌پردازیم توجه کنید.

چرا یک وبسایت داشته باشیم؟

نکات مهم در طراحی وبسایت

برای موفقیت در هر کاری در ابتدا باید با اصول آن کار آشنا بود، پس شما هم برای اینکه در قبال هزینه ای که برای طراحی ساخت شخصی خود پرداخت می‌کنید موفقیتی بدست آورید، به نکات زیر توجه کنید.

انتخاب نام دامنه مناسب

اولین و مهم‌ترین نکته که در حین طراحی وبسایت شخصی خود باید حتما به آن توجه کنید این است که نامی که برای سایت خود انتخاب می‌کنید باید با نام فروشگاه خود در دیجی کالا یکسان باشد. کاربران وقتی که نام فروشگاه شما را در بین فروشندگان دیجی‌کالا می‌بینند انتظار دارند که با جستجو آن نام در گوگل، شما را پیدا کنند.

ما در یک مقاله به صورت کامل توضیح داده‌ایم که چگونه یک نام مناسب برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب کنیم، که اگر مقاله بهترین نام دامنه برای سایت و فروشگاه اینترنتی را مطالعه کنید کامل با انتخاب نام دامنه آشنا می‌شوید.

انتخاب قالب مناسب

امروزه بیشتر سایت‌ها با وردپرس طراحی می‌شوند و برای اینکه هزینه طراحی سایت شما کمتر شود می‌توانید از قالب‌های آماده استفاده کنید. البته فراموش نکنید که سایت‌های طراحی شده با وردپرس به چند دسته تقسیم می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به سایت‌های خبری، فروشگاهی، شرکتی، رزومه‌ای و… اشاره کرد.

هر یک از سایت‌ها قالب‌های مختص به خود را دارند و از آنجایی که قرار است ما یک سایت فروشگاهی طراحی بکنم باید یک قالب فروشگاهی نیز انتخاب کنیم. قالبی که من به شما پیشنهاد می‌کنم، قالب وودمارت است. زیرا این قالب مخصوص سایت‌های فروشگاهی بوده و برای این کار بهینه شده است. این قالب شباهت زیادی هم به سایت دیجی کالا دارد.

فروشگاه ووکامرسی چیست؟

در ابتدای مقاله چند بار از فروشگاه ووکامرسی نام بردم. منظور من از فروشگاه‌های ووکامرسی همان فروشگاه های وردپرسی می‌باشد که پنل فروشگاهی آن به وسیله ووکامرس مدیریت می‌شود که مزیت‌های زیادی نسبت به پنل فروشگاهی دیجی کالا دارد.

از جمله مزایای آن می‌توان به ویرایش سریع و آسان محصولات اشاره کرد. خوب می‌دانید که دیجی کالا قوانین زیادی برای درج محصول دارد که در سایت شخصی هیچ یک از آن قوانین وجود ندارد و شما بدون هیچگونه محدودیتی می‌توانید محصولات خود را ثبت کنید.

انتقال محصول به سایت شخصی

مزایای فروشگاه شخصی

مهم‌ترین مزیتی که فروشگاه اینترنتی دارد این است که شما می‌توانید یک سایت برای خودتان داشته باشید، یعنی مشتریان خود را داشته باشید و با جمع آوری شماره تماس مشتریان خود بازاریابی کنید.

زمانی که شما یک فروشگاه شخصی داشته باشید می‌توانید شماره تماس و آدرس خود را در آن قرار دهید. در این صورت خودتان با مشتری هایتان در ارتباط هستید و می‌توانید متوجه شوید که نیازهای اصلی مشتریان شما چیست و با رفع آن نیازها فروش خود را افزایش دهید.

مزیت بعدی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که خیلی وقت‌ها افرادی که از دیجی‌کالا خرید خود را انجام می‌دهند علاقمند هستند که برای خریدی ارزان تر و بدون واسطه با خود فروشندگانی که در دیجی کالا محصولات خود را می‌فروشند در تماس باشند و محصولات مد نظر خود را مستقیما از خود فروشندگان خریداری کنند.

بارها من از فروشندگان دیجی کالا شنیده ام که افرادی از طریق شبکه‌های اجتماعی آنها را پیدا کرده اند و به آنها گفته اند که یک محصول را در سایت دیجیکالا موجود کنند، اما از آنجایی که امکان تغییر قیمت در دیجی کالا محدود است و فروش کالا با آن قیمت برای فروشنده به صرفه نیست فروشنده نمی‌تواند محصول را از طریق دیجی کالا بفروشد. حتی اگر بخواهد همان محصول را دوباره در دیجی کالا درج کند به دلیل تشابه آن با کالای قبلی دیجی‌کالا محصول جدید را تایید نمیکند.

ولی خوب اگر شما یک سایت شخصی داشته باشید به راحتی می‌توانید مشتریانی که از طریق دیجی کالا به شما مراجعه می‌کنند را تبدیل به مشتریان ثابت خود بکنید و علاوه بر آن‌ها می‌توانید مشتریان زیادی هم از طریق گوگل جذب کنید.

مزایای فروشگاه شخصی

نحوه افزایش فروش

تا به اینجای کار شما یک سایت شخصی دارید و محصولات خود را از دیجی کالا به آنجا انتقال داده‌اید ولی خوب حتما این سوال ذهن شما را درگیر کرده است که چگونه فروش خود را افزایش دهم؟

برای انجام این کار ترفند‌های زیادی وجود دارد. از جمله این ترفندها این است که در کنار سایت شخصی خود از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام جهت بازاریابی استفاده کنید و همچنین به کمک تهیه وبلاگ مفید و سئو شده سایت خود را در صفحات اول گوگل قرار دهید و اما راهکار طلایی:

می‌توانید به راحتی محصولات خود را از طریق سایت ترب به فروش برسانید. ما در مقاله چگونه در ترب رایگان بفروشیم؟ به شما کامل توضیح داده‌ایم که چگونه از سایت ترب برای افزایش فروش خود استفاده کنید.

فراموش نکنید!!!

برای جلب اعتماد کاربران خود باید نماد اعتماد دریافت کنید، که خوشبختانه یکی از خدماتی که شرکت بسپارید ارائه می‌دهد، اخذ نماد اعتماد است. همینطور از دیگر خدمات شرکت بسپارید، طراحی سایت فروشگاهی حرفه‌ای است. که می‌توانید به کمک شرکت بسپارید یک سایت فروشگاهی حرفه‌ای داشته باشید.

سخن پایانی

در این مقاله از چگونگی انتخاب نام مناسب برای فروشگاه اینترنتی خود صحبت کردیم. مزیت‌های داشتن یک وب سایت فروشگاهی حرفه‌ای را با هم بررسی کردیم. سپس افزونه انتقال محصولات از دیجی کالا به سایت شخصی را معرفی کردیم و با مزایای آن آشنا شدیم.

امیدواریم که مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که سوالی دارید، در بخش نظرات از ما بپرسید تا متخصصین ما شما را راهنمایی نمایند.

بهترین نام دامنه برای سایت و فروشگاه اینترنتی

بهترین نام دامنه برای سایت و فروشگاه اینترنتی

آموزش انتخاب نام دامنه و برند

در ابتدا از شما می‌خواهم ویدیو زیر را (که در یوتیوب بارگذاری شده) نگاه کنید تا با نکات انتخاب بهترین نام دامنه برای سایت خود آشنا شوید و بتوانید نامی مناسب برای فروشگاه اینترنتی خود پیدا کنید.

اسم سایتم را چی بذارم؟ این سوالی بود که یکی از دوستان من چند سال پیش زمانی که می‌خواست یک کسب و کار اینترنتی شروع کند پرسید و به دنبال بهترین نام دامنه برای سایت خود می‌گشت و اشتباهی که کرد این بود که اسم کسب و کار خود را مشابه کسب و کار موفق در آن زمینه انتخاب کرد.

همین تشابه باعث شده بود پس از شناخته شدن سایتش بسیاری از مشتریان خود را از دست بدهد. زیرا آنها به دلیل تشابه بین نام برند او و برند رقیبش به اشتباه خریدهای خود را از سایت رقیب انجام می‌دادند. من تصمیم دارم در این مقاله شما را راهنمایی کنم تا بهترین نام را برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب کنید.

در لوگوی آمازون حرف a با یک فلش به حرف z متصل شده و نشان دهنده این است که در آمازون از a تا z پیدا می شود

انواع دسته بندی اسم ها جهت انتخاب نام دامنه مناسب

قبل از اینکه بهترین نام دامنه برای سایت و فروشگاه اینترنتی خود را انتخاب کنید اول بیایید ببینیم نامی که مد نظر شماست جز کدام یک از دسنه بندی‌های زیر است. تمامی اسامی در مجموع به 7 دسته تقسیم می‌شوند. که در این مقاله هر یک را بصورت مختصر توضیح می‌دهم و چند نمونه فروشگاه ایرانی یا خارجی که از آن دسته استفاده کرده اند را مثال می‌زنم تا کامل با انواع دسته ها آشنا شوید.

انواع دسته بندی اسم ها جهت انتخاب نام دامنه مناسب

اسامی ناشناس

اولین دسته اسامی ناشناس است که ما آنها را نشنیده ایم و برای ما غریبه هستند و اگر داخل گوگل سرچ بکنید معنی خاصی برای آنها وجود ندارد. برای مثال برخی از سایت‌های ایرانی که از اسامی ناشناس برای برند‌های خود استفاده می‌کنند، سایت پونیشا و اسپارد است. این اسامی را صاحبان کسب و کار بدلیل اینکه حالت نگارش خوبی داشتند ساخته اند و غالبا به گونه‌ای هستند که راحت در ذهن کاربر می‌مانند.

اسامی ناشناس

اسامی توصیفی

دسته دوم اسامی توصیفی هستند که وقتی شما اسم برند را می‌شنوید متوجه نوع فعالیت آن کسب و کار می‌شوید. به عنوان مثال سایت نوین چرم، مستر بلیط یا 3SOOTJOBS سایت‌هایی هستند که از اسامی توصیفی استفاده کرده اند. وقتی شما اسم این سایت‌ها را می‌شنوید می‌توانید حدس بزنید موضوع فعالیت آن کسب و کار چیست. که این ویژگی باعث می‌شود نوع کسب و کار در ذهن کاربر تداعی شود و راحتر در ذهن کاربر هک شود.

اسامی توصیفی

اسامی مخفف

اسامی که اسم آنها بلند بوده و صاحبان کسب و کار آنها با قرار دادن حروف اول هر جمله اسم شرکت یا اسم برند، یک اسم کوچیک ساخته اند و آن را به عنوان اسم برند خود انتخاب کرده اند. به عنوان مثال سایت توسکا که مخفف توسعه کسب و کار ایرانی است از این دسته اسامی است.

اسامی مخفف

اسامی اشاره‌ ای

همانطور که از اسم این اسامی مشخص است این اسامی اشاره دارند به یک اسمی که ممکن است در فرهنگ لغت وجود داشته باشد. که خود این اسامی به سه دسته تقسیم می‌شود.

1- اسامی واقعی

اسامی که هیچ تغییری در آنها به وجود نیامده است و عینا از آن کلمه به عنوان اسم برند خود استفاده کرده‌اند. از جمله این سایت‌ها می‌توان به آنتن، شیپور، دیوار و آپارات اشاره کرد، در این اسامی هیچ تغییری به وجود نیامده است و آن اسم را مستقیما از فرهنگ لغت پیدا کرده و به عنوان اسم برند استفاده کرده‌اند.

البته پیدا کردن این نوع اسم سخت است و شما باید فرهنگ لغت را به صورت کامل مطالعه کنید تا بتوانید یک اسم مناسب پیدا کرده و ثبت کنید. از طرفی خریداری دامنه و پیدا کردن آی دی آزاد آن در شبکه‌های اجتماعی سختیای خودش را در پی دارد.

2- اسامی مرکب

دسته دوم از اسامی اشاره‌ای، اسامی مرکب هستند. که ممکن است یک بخش از این اسامی با معنی و یک بخش بی معنی باشد. البته امکان دارد هر دو بخش با معنی باشد، برخی از سایت‌ هایی که از اسامی مرکب برای کسب و کار استفاده کرده‌اند می‌توان به سایت‌های سلام، شفاجو، دارویاب اشاره کرد. در این دسته کلمات ترکیبی انگلیسی فارسی طرفداران بیشتری پیدا کرده چرا که پیدا کردن نام ترکیبی فارسی و انگلیسی بسیار ساده تر است مثل سایت دیجیکالا که کلمه انگلیسی دیجی از ابتدای دیجیتال به کلمه فارسی کالا اضافه شده یا سایت زیباباکس یا الوپیک شما با همین ایده میتوانید نام های احتصاصی جالبی بسازید مثل ترکیب هر کلمه ای با کلمات دیجی باکس الو و ….

3- اسامی خلق شده

دسته آخر اسم های اشاره ای، اسامی خلق شده یا ابداعی هستند. به این صورت که خود صاحبان کسب و کار آنها را خلق کرده‌اند و ممکن است کاملا بی معنی باشد یا یک بخش آن بی معنی و یک بخش ساختگی باشد.

نمونه آنها در سایت‌های ایرانی میتوان به تلوبیون که اسم تلوزیون را یک مقدار تغییر داده‌ اند و آن را به تلوبیون تبدیل کرده‌اند اشاره کرد، یا مثلا سایت آچاره که به آخر اسم آچار یک (ه) اضافه کرده‌اند تا ترکیب زیبایی از کلمه آچار و چاره را تولید کرده باشند. یا نمونه دیگر آن فیلیمو که از دو بخش فیلم و (و) به وجود آماده است. که ثبت کردن نام دامنه این اسامی و همچنین پیدا کردن شبکه‌های اجتماعی آنها راحتر است.

اسامی اشاره ای

اسامی بصری

برای مثال شرکت آمازون اسم برند خود را آمازون ثبت کرده است، همان طور که می‌دانید آمازون اسم بزرگ‌ترین جنگل جهان است. زمانی که از موسس شرکت آمازون پرسیدند که چرا اسم شرکت خود را آمازون گذاشته اید؟

در جواب آنها گفت در جنگل آمازون هر نوع جانوری پیدا می‌شود و در کسب و کار من هم هر چیزی که بخواهید پیدا می‌شود ومدعی است، از a تا z رو می‌فروشد که حتی روی لوگوی خودش با استفاده از یک فلش a را به z وصل کرده است. با انجام این کار هر زمان که فردی لوگوی شرکت آمازون را می‌بیند، مطمن می‌شود هر چیزی که می‌خواهد را میتواند از این فروشگاه خریداری کند.

این دسته از اسامی، اسامی بصری هستند. اسامی که یک تصویر را در ذهن مخاطب شما به وجود می‌آورند. برای مثال می‌توان به شرکت Red Bull (گاو سرخ) اشاره کرد که در این شرکت نوشابه های انرژی زا تولید می‌شود. با دیدن لوگوی شرکت Red Bull این تصویر در ذهن مخاطبش ایجاد می‌کند که وقتی شما این نوشابه ها رو استفاده کنید، مثل یک گاو قدرتمند می‌شوید و می‌توانید سراغ کار‌های خود بروید و آنها را به سرعت انجام دهید.

نمونه های ایرانی این نوع اسامی می‌توانیم به اسم بلد و نشان اشاره بکنیم. برای مثال اپلیکیشن بلد  که یک اپلیکیشن مسیریاب است، می‌گوید من همه چیز رو بلدم یا مثلا اپلیکیشن نشان ادعا دارد هر جایی که میخواهید را بهتون نشان می‌دهم و این اسم را به عنوان اسم برند خود استفاده کرده است.

اسامی بصری

اسامی خارجی

زبان ما فارسی است و هر چقدر می‌گردیم نمی‌توانیم یک اسم مناسب پیدا کنیم یا پس از پیدا کردن نام مناسب نمی‌توانیم آن را ثبت کنیم، برای همین به سراغ اسامی خارجی که برای کشور دیگری هستند می‌رویم که هم اسم زیبایی داشته باشند و هم دامنه‌ی آنها آزاد باشد. به عنوان مثال میتوانیم به اسم چی توز اشاره کنیم.

اسامی خارجی

اسامی چکیده

خوب می‌رسیم به دسته آخر، که اسامی چکیده هستند. همانطور که از اسم این اسامی مشخص است خیلی کوچیک بوده و یکی از مهمترین ویژگی آنها این است که هم راحت خوانده میشوند و هم راحت نوشته میشوند، کلا هدف از انتخاب این اسم‌ها این است که سریعتر در ذهن مخاطب جا گرفته و مخاطب شما آن را راحتر تلفظ بکند و در هنگام نوشتن آن هم راحت باشد.

میتوانیم از نمونه‌ی ایرانی این اسم‌ها به اسنپ اشاره بکنیم و برخی از سایت های خارجی که از این دسته هستند میتوانیم Trello و ROLEX را نام ببریم. فراموش نکنید این اسم‌ها اصلا مهم نیست که معنی داشته باشند یا نداشته باشند، تنها هدف استفاده از این اسامی این است که هم راحت نوشته شوند و هم به راحتی خوانده شوند.

اسامی چکیده

نکات انتخاب بهترین نام دامنه برای سایت و فروشگاه اینترنتی

حالا که کامل با دسته اسامی آشنا شدیم به سراغ مرحله بعد میرویم. در این مرحله می‌خواهیم بهترین نام دامنه برای سایت و کسب و کار خود انتخاب کنیم. جهت انتخاب نام مناسب برای فروشگاه اینترنتی خود از شما می‌خواهم تمامی این نکات را در حین انتخاب نام برای فروشگاه اینترنتی خود انجام دهید.

آینده نگری در مورد کسب و کارتان

در این مرحله باید ببینید فعالیت شما قرار است چه حسی را به کاربر انتقال دهد و نکته مهم دیگه این است که باید اینده نگری داشته باشید و از خودتان بپرسید که من در آینده قرار است چه مواردی را به کسب و کارم اضافه بکنم؟ آیا قرار است در همین حوزه فعالیت بکنم یا کسب و کار خودم را گسترش بدهم؟

انتخاب نام خوش آوا برای فروشگاه اینترنتی

وقتی که یه اسم انتخاب می‌کنیم، مردم این اسم رو صدا می‌زنند و زمانی که از این اسم در تیزرهای تبلیغاتی‌مان استفاده می ‌کنیم باید دارای ریتم باشد و به راحتی در ذهن کاربر هک شود. اینجاست که ما از روانشناسی صدا برای انتخاب اسم استفاده می‌کنیم.

در روانشناسی صدا در مرحله اول ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که در یک یا دو کلمه قصه کسب و کارمان را به مخاطب منتقل بکنیم و دوم اینکه اسمی که انتخاب می‌کنیم باید جوری باشد که مخاطب ما جهت حفظ کردن آن  هیچ تلاشی نکند و بدون اینکه خودش بخواهد حفظش بکند تا همیشه اسم فروشگاه اینترنتی ما در ذهنش باقی بماند.

درباره روانشناسی صدا باید بگویم که اسم شما باید مثل یک موزیک باشد، طوری که وقتی کاربر شما آن را می‌شنود راحت بتواند حفظش کند. اسم های خوبی که در ایران است و بسیار خوش آوا بوده میتوانیم به اشی مشی و نمونه خارجی آن به کوکاکولا  اشاره بکنیم.

پس هر اسمی که می‌خواهید انتخاب بکنید ببینید ریتم دارد یا خیر و فراموش نکنید اگه ریتم نداشته باشد حفظ کردن آن می‌تواند برای مخاطبتان سخت باشد، در صورتی که اگر مثل یک شعر باشد و ریتم داشته باشد، مخاطب خیلی راحت آن را حفظ کرده و در زمان تبلیغات هم هزینه کمتری را پرداخت می‌کنید.

استفاده از طوفان فکری

برای انتخاب نام مناسب می‌توانیم از طوفان فکری نیز استفاده کنیم. میتوانیم چند نفر از دوستانمان که در این حوزه فعالیت می‌کنند را دعوت کرده و از آنها بخواهیم 20 یا 30 تا اسم کوچک که دارای ریتم باشند را روی کاغذ بنویسند تا بتوانیم یک اسم مناسب پیدا کنیم.

کوتاه و مختصر

همانطور که در ابتدا مقاله اشاره کردم، نامی که برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب می‌کنید باید کوتاه باشد. برای اینکه کاملا متوجه اهمیت این موضوع بشوید بیایید خودمان را به جای کاربران خود قرار دهیم. برای شما نوشتن یک نام کوتاه راحت تر است یا یک نام طولانی؟ یک نام کوتاه را راحت‌ تر حفظ می‌کنید یا یک نام بلند را؟

پس اهمیت این موضوع را فراموش نکنید و سعی کنید دامنه‌ای که خریداری می‌کنید کمتر از 8 حرف باشد. البته می‌دانم پیدا کردن دامنه کوتاه بسیار سخت است و ممکن دامنه مناسبی پیدا نکنید اما در صورتی که نام مناسبی پیدا نکردید سعی کنید نهایت نامی که انتخاب می‌کنید بیشتر از 10 کاراکتر نشود.

از نام هایی دو آوایی استفاده نکنید

حتما خودتان می‌دانید برخی از کلمات هستند که نوع نوشتن آنها در انگلیسی به چند شکل است. برای مثال می‌توانیم دوست را مثال بزنیم که به چند حالت نوشته می‌شود مثل: doust, doost, dust, dost.

اگر شما از این دسته اسامی استفاده بکنید با دو مشکل بزرگ مواجه می‌شوید، اولین مشکل این است که ممکن است کاربران شما نتوانند به صورت درست نام دامنه شما را جستجو کنند و اما در دومین مشکل ممکن از پس از معروف شدن فروشگاه اینترنتی شما، رقبای شما شکل‌های دیگر نگارشی دامنه شما را خریداری کنند و از اعتبار شما سوء استفاده کنند.

پس فراموش نکنید که در حین خرید دامنه سعی کنید دامنه‌ای را خریداری کنید که همه‌ی مردم به راحتی آن را نوشته و فقط به یک شکل نوشته شود.

ابزارهای کمکی جهت انتخاب بهترین نام دامنه برای سایت

تنها انتخاب اسم کافی نیست و شما باید چک بکنید ببینید دامنه com. یا دامنه ir. قابل ثبت می‌باشد. همچنین باید ببینید پیج اینستاگرام، یوتیوب، آپارات، فیسبوک و… آزاد است یا خیر. حالا من میخواهم دو ابزار عالی برای انتخاب نام مناسب و کوتاه، همچنین ابزاری جهت بررسی آزاد بودن شبکه‌های اجتماعی نام مورد نظر شما معرفی کنم.

سایت پیشنهاد دهنده بهترین نام دامنه

اگر شما بدنبال یک نام خوب برای برند خود هستید اما موفق نشده اید نامی مناسب برای برند خود پیدا کنید، ابتدا در سایت NameQL.com عضو شده و سپس در بخش جستجو یک کلمه کوچیک سرچ کنید. به عنوان مثال می‌خواهید یک سایت راه اندازی کنید که قرار است درون آن فیلم قرار دهید، خوب اولین سوالی که از خودتا می‌پرسید این است که ویدیوهای کوتاه معمولا به چه اسمی بیشتر شناخته می‌شوند؟

این سایت ها بیشتر با اسم clip یا video شناخته می‌‍شوند، که وقتی شما کلمه vid را جستجو می‌کنید، کلمه های کوتاه بسیاری که بعضی از آنها دارای ریتم می‌باشند را به شما نمایش می‌دهد. حتی این سایت به ما نشان می‌دهد که آیا دامنه های com. آن قابل ثبت است یا خیر (کلمه هایی که کمرنگ هستند دامنه های com. آنها قابل ثبت نیست)

سایت پیشنهاد دهنده بهترین نام دامنه

سایت چک کردن نام در شبکه های اجتماعی

انتخاب نام دامنه مناسب همه‌ی آن چیزی نیست که ما می‌خواهیم و حتما باید چک بکنیم که آیا شبکه‌های اجتماعی آن قابل ثبت هستند یا خیر. برای انجام این کار وارد سایت Namechk.com می‌شویم و در بخش جتسجو نام دامنه مورد نظرمان را جستجو می‌کنیم، که در بخش اول به ما انواع دامنه های خارجی قابل ثبت را نشان می‌دهد.

در بخش پایین آن به ما نشان می‌دهد که این اسم در کدوم یک از شبکه های اجتماعی آزاد است.

حال اگر دیدید مثلا فیسبوک و یوتیوب نام مورد نظر شما آزاد می‌باشد شما می‌توانید در ابتدا آنها را فعال کرده، سپس به کمک فیسبوک شما می‌توانید به اینستاگرام پیام دهید و به آنها بگویید من وبسایتی با این اسم دارم، پیج فیسبوک و یوتیوب آن را نیز فعال کرده‌ام ولی یه نفر قبلا اینستاگرام این اسم ثبت کرده است و برند من را خراب کرده است.

خوب اینستاگرام در ابتدا سایت شما را چک می‌کند، اگرفیسبوک و یوتیوبش اسم مد نظرتان شما ثبت شده باشد و همینطور سایت خوبی داشته باشید. اینستاگرام ای دی آن اسم را نیز به شما می‌دهد و بعد شما می‌توانید به تویتر پیام دهید و از آنها بخواهید که آی دی آن اسم را به شما بدهد، که تویتر نیز مثل اینستاگرام در ابتدا تمامی موارد را چک می‌کند و اگه مشکلی نداشته باشد، آی دی مورد نظر شما به شما می‌دهد.

اینجاست که شما میتوانید یک اسم کوچک و ریتم دار که دامنه com. و شبکه های اجتماعی آن نیز آزاده می‌باشد را ثبت کنید.

سایت چک کردن نام در شبکه های اجتماعی

ثبت دامنه

بعد از اینکه دامنه مورد نظرتان را پیدا کردید حالا نوبت به ثبت آن می‌رسد که به راحتی در گوگل، خرید دامنه را سرچ می‌کنید. که وارد یکی از سایت هایی که گوگل به شما نشان می‌دهد شده. بعد عضویت در آنها میتوانید دامنه مورد نظرتان را خریداری کنید. که من به شما سایت ایران سرور و نت افراز را معرفی می‌کنم.

مراحل ثبت دامنه

من برای مثال خرید دامنه از سایت ایران سرور رو آموزش می‌دهم. پس از ورود به سایت ایران سرور، در بخش ثبت دامنه، ثبت دامنه عمومی را انتخاب می‌کنید و بعد در بخش جستجو اسم دامنه مورد نظرتان را جستجو کنید که پس از چند لحظه به شما نشان می‌دهد با کدام یک از پسوندها قادر به ثبت دامنه هستید.

نکته مهم

وقتی که شما دامنه com. ثبت می‌کنید سعی کنید حتما دامنه ir. همان اسم را نیز ثبت کنید. تا خیالتان راحت باشد که بعدا کسی نمی‌تواند درایران پسوند ir. برند شما را ثبت کند و از اعتباری که شما به دست آورده‌اید سوء استفاده کند.

برای ثبت دامنه ir. حتما باید در سایت ایرانیک ثبت نام کنید و اطلاعات خود را در این سایت تکمیل کنید. و فراموش نکنید که ممکن است چند روز طول بکشد تا دامنه ir. شما ثبت شود. پس اگر بعد از خرید دامنه متوجه شدید که دامنه شما ثبت نشده اصلا نگران نباشید.

سخن نهایی

من در این مقاله تمام موارد لازم جهت انتخاب بهترین نام دامنه برای سایت و برند را به شما توضیح دادم و اگر سوالی دارید حتما آنرا در بخش نظرات بنویسید که هر چه سریعتر من یا همکارانم به آن پاسخ بدهیم، البته که می‌توانید با متخصصین بسپارید تماس بگیرید تا بتوانید یک نام مناسب برای کسب و کارتان پیدا کنید.

روش های ارسال بسته پستی

روش های ارسال بسته پستی

چگونه محصول خودم را ارسال کنم؟ روش های ارسال بسته پستی می‌تواند سوال خیلی ار افرادی باشد که کسب و کار اینتنرنتی خود را آغاز کرده اند و دغدغه ارسال کالای خود را دارند.

امروزه بدلیل پیشرفت تکنولوژی و گرایش بسیاری از مردم به دریافت خدمات بصورت غیر حضوری، سبب شده است بسیاری از فروشگاه ها با اینتنرتی کردن کسب و کار خود پاسخگوی این نیاز کاربران باشند.

اما یکی از مشکلاتی که شاید در ابتدای شروع کسب و کار اینترنتی شما زیاد حس نشود، اما با بزرگ شدن، شناخته شدن فروشگاه اینترنتی شما و افزایش فروش شما، کامل متوجه آن می‌شوید نحوه ارسال کالای خود است. که ما در این مقاله بصورت کامل تمامی این روش‌ها را با هم بررسی و مقایسه کرده و بهترین روش را به شما ارائه می دهیم.

انواع روش های ارسال کالا

جهت ارسال کالا می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد که انتخاب هر کدام از آنها متناسب با نیازهای شماست. ما در این مقاله تمامی روش‌ها را توضیح داده و تمامی مزایا و معایب آن را با هم بررسی می‌کنیم. پس برای پیدا کردن بهترین روش ارسال کالای مورد نظر خود با ما همراه باشید.

ارسال کالا از طریق پست

ارسال بسته پستی با پست

استفاده از  پست قدیمی ترین روش ارسال بسته پستی است. که به دلیل تجربه بالایی که دارند و همچنین داشتن تنوع ارائه خدمات در بین مردم بسیار محبوب است و خیلی از افراد زمانی که اسم ارسال بسته پستی می‌آید اولین گزینه‌ای که به ذهنشان می‌رسد، ارسال از طریق پست است. که ما در اینجا شما را با انواع روش های ارسال بسته پستی از طریق پست آشنا می کنیم.

1. پست عادی:

قدیمی ترین روش ارسال از طریق پست، پست عادی است. که در این روش همان طور که در بیشتر فیلم‌ها دیده‌ایم و یا خاطراتی که از ارسال نامه داریم، با خریداری یک تمر و الصاق آن به روی نامه، نامه خود را ارسال می‌کردیم.
پس در نتیجه از این روش جهت ارسال کالا نمی‌توان استفاده کرد و تنها برای ارسال نامه و مطبوعات مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته فراموش نکنید که در این نوع ارسال، مدت زمان طولانی طول می‌کشد تا بسته شما ارسال شود و از آنجایی که زمان برای مشتریان شما بسیار اهمیت دارد، تقریبا از این روش استفاده نمی‌شود.

2. پست پیشتاز:

این روش سریع‌ترین روش ارسال کالا است. که بسته پستی 24 تا 72 ساعت کاری طول می‌کشد تا به دست مشتریان شما برسد. که این زمان رابطه مستقیم با فاصله شما با مشتریان دارد.
ممکن است از خودتان بپرسید که در این روش از چه نوع وسیله‌ای جهت جابجایی بسته شما استفاده می‌شود. که نوع وسیله حمل و نقل رابطه مستقیمی با فاصله شما تا مشتریان و همچنین به ابعاد و بسته بندی شما دارد. به این صورت که اگر بسته‌بندی کالا کوچک باشد، پست جهت جابجایی از پیک‌های موتوری استفاده می‌کند.

اگه بسته کالا بزرگتر باشد از وانت یا خاور جهت جابجایی بسته پستی شما استفاده می‌کند. که این نوع جابجایی به شرطی است که  مبدا و مقصد ارسال کالا در یک شهر باشد. اما اگر مشتریان شما در شهری دیگر کالایی را خریداری کرده اند و شما تصمیم دارید از پست پیشتاز جهت ارسال کالا به مشتریان خود استفاده کنید، اداره پست کالای شما را بصورت هوایی برای مشتریانتان ارسال می‌کند.

از مزیت‌های ارسال کالا با پست پیشتاز، امکان پیگیری کالاها در هر لحظه می‌باشد. به این صورت که وقتی کالای خود را به پست تحویل می‌دهید، اداره پست به شما یک کد پیگیری 10 تا 20 رقمی می‌دهد. که شما می‌توانید این کد را در اختیار مشتری خود قرار دهید. تا خیال او نیز از ارسال کالا راحت باشد و اعتمادش به شما افزایش یابد.

یکی از محدودیت‌هایی که این روش دارد، وزن کالای ارسالی شما است. به این صورت که حداکثر وزن باید 25 کیلوگرم باشد. یکی دیگر از مزایایی که پست پیشتاز دارد، امکان ارسال کالا به خارج از کشور می‌باشد.

مهمترین نکته ای که برایتان اهمیت دارد، هزینه‌ی این نوع پست است. که هزینه‌ی ارسال رابطه مستقیم با فاصله ارسالی کالای و همینطور به وزن کالای شما دارد که جهت اطلاع از نحوه‌ی محاسبه تعرفه های پست به سایت اداره پست مراجعه کنید. که ما در مقاله محاسبه هزینه تا رهگیری مرسوله بصورت کامل نحوه‌ی انجام این کار را آموزش داده‌ایم.

حال بیایید در یک نگاه کلی مزیت‌ ها و معایب پست پیشتاز را با هم بررسی کنیم.

مزیت های پست پیشتاز:

 • ارسال سریع کالا
 • هزینه ارسال کم
 • امکان پست درون شهری، برون شهری و حتی خارجی
 • بیمه شدن کالا
 • پیگیری آسان کالاها به وسیله کد رهگیری

معایب پست پیشتاز:

 • محدودیت در وزن کالای ارسالی پستی (حداکثر وزن 25 کیلوگرم)
 • دریافت نوبت و ایستادن در صف طولانی تحویل
 • عدم امکان استفاده از خدمات جمع آوری از محل برای تعداد کم

3. پست سفارشی:

روش دیگری که می‌توان یه وسیله آن کالای خود را جابجا کنید پست سفارشی است. اما وجه تمایز پست سفارشی نسبت به بقیه چیست؟

زمانی که کالایی را به صورت سفارشی ارسال می‌کنید، اداره پست زمان تحویل کالا به مشتریان از آنها رسید دریافت می‌کند و در این صورت می‌توانید از سرنوشت کالای خود باخبر شوید.

مدت زمانی که طول می‌کشد تا بسته‌ای که پست کرده‌اید به دست مشتری برسد 5 تا 7 روز کاری است. چون مشتریان عجله دارند که زودتر کالای خریداری خود را دریافت کنند. و ارسال از طریق پست سفارشی طولانی است و به صورت زمینی انجام می‌شود، سبب نگرانی مشتریان شما شده و ممکن است نارضایتی آنها را در پی داشته باشد.

اما از مزیت‌های پست سفارشی نیز قافل نشویم. یکی از برترین مزایای استفاده از پست سفارشی هزینه پایین آن است که تقریبا نصف هزینه پست پیشتاز است و همچنین ارسال بسته پستی تا 40 کیلوگرم است که این مقدار تقریبا دو برابر پست پیشتاز است.

پس بیایید در یک نگاه جامع مزیت‌ ها و معایب پست سفارشی را با هم مقایسه کنیم.

مزایای پست سفارشی:

 • هزینه پایین آن
 • دریافت رسید از گیرنده
 • ارسال کالا تا 40 کیلو
 • بیمه دارد

معایب پست سفارشی:

 • ارسال 5 تا 7 روز کالا

نحوه ی ارسال کالا

4. پست ویژه

اگر مشتریان شما عجله دارند تا زودتر کالای خریداری خود را دریافت کنند و همچنین هزینه ارسال پست برایتان اهمیت ندارد، یکی از بهترین گزینه‌ هایی که می‌توانم به شما معرفی کنم پست ویژه است. که در این نوع از پست، بسته شما کمتر از 24 ساعت به دست مشتریان شما می‌رسد.

*نکته!

البته فراموش نکنید بدلیل اینکه استفاده از پست ویژه در تهران نسب به شهرستان ها بیشتر می‌باشد، در نتیجه ممکن است در برخی شهر ها بسته پستی پس از 24 تا 72 ساعت به دست مشتریان شما برسند.

مزایای پست ویژه:

 • ارسال سریع
 • پیگیری محصول
 • بیمه دارد

معایب پست ویژه:

 • هزینه بالای ارسال کالا

5. پست رستانت

ممکن است مشتری شما به صورت موقت در یک مکانی باشد و یا به هر دلیلی آدرس ثابتی جهت دریافت کالا نداشته باشند، که در این صورت نیز اداره پست با ایجاد پست رستانت این امکان را به مشتریان شما می‌دهد. که کالایی که شما ارسال می‌کنید به نزدیک‌ترین دفتر پستی آنها ارسال شود. و مشتری شما با ارائه کارت شناسایی کالای خود را دریافت کند.

البته فراموش نکنید اداره پستی که محصول را دریافت کرده به غیر از ماه اول 2 ماه دیگر کالا را نگهداری می‌کند و اگر مشتری شما در آن بازده زمانی برای دریافت بسته پستی خود به اداره پست مراجعه نکند، در صورت گم شدن کالا اداره پست هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

مزایای پست رستانت

 • ارسال کالا به مشتریانی که آدرس ثابتی ندارند
 • پیگیری محصول
 • نگهداری 3 ماهه محصول توسط اداره پست
 • بیمه شدن تمامی محصولات

6. پست تلفنی 193

اگر شما امکان مراجعه حضوری به اداره پست را ندارید، به راحتی می‌توانید با شماره گیری 193 با اداره پست تماس بگیرید، تا آنها نزدیکترین ماموران پستی خود را برای خدمات رسانی به شما اعزام کنند. در این روش شما می‌توانید کالای خود را به هر یک از انواع ارسال پست که در بالا به آن اشاره کردیم ارسال کنید.

مزایای پست تلفنی 193

 • ارسال سریع کالا
 • عدم نیاز به مراجعه حضوری به پست
 • پیگیری محصول

معایب پست تلفنی 193

 • هزینه بالا

ارسال پستی و پرداخت درب منزل

ارسال بسته پستی با قابلیت پرداخت در محل به وسیله پست

با اینکه خرید از فروشگاه های اینترنتی چندین سال است که در بین مردم رواج پیدا کرده است. اما همچنان بسیاری از افراد به دلیل کلاهبرداری‌ هایی اتفاق افتاده است. دید منفی نسبت به خرید فروشگاه های اینترنتی پیدا کرده اند. پیشنهادی که من به شما دارم این است که قابلیت پرداخت درب منزل را فراهم کنید تا بتوانید علاوه بر افزایش فروش بین مشتریان خود اعتماد سازی نیز بکنید.

اما سوالی که ممکن است در ذهنتان پیش بیایید این است که چگونه می‌توانم کالای خود را ارسال کنم و قابلیت پرداخت در محل را هم فراهم آورم؟

اداره پست یکی از خدماتی که به کاربران خود می‌دهد، ماژول پرداخت در محل است. که برای این کار شما باید با اداره پست قرارداد ببندید. البته فراموش نکنید که شما نمی‌توانید به طور مستقیم با اداره پست قرارداد ببندید. و انجام این کار توسط تعداد کمی از شرکت‌های مورد تایید پست صورت می‌گیرد. که شرکت بسپارید یکی از ارائه دهندگان این خدمات است.

ارائه خدمات به فروشندگان شهرستان‌ها

ما تا به اینجای کار بررسی کردیم که دلیل استفاده از خدمات لجستیک چیست. اما ممکن است از خودتان سوال بپرسید که چرا باید مجموعه بسپارید را انتخاب کنم؟ یا حتی ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید: برای من که از شرکت بسپارید فاصله دارم، چگونه می‌توام از خدمات آن استفاده کنم؟ آیا استفاده از خدمات لجستیک شرکت بسپارید برای من مقرون به صرفه است؟

بگذارید در ابتدا بگویم علاوه بر فروشندگانی که در شهر تهران فعالیت می‌کنند، فروشندگان حومه تهران و یا حتی در سایر شهرستان‌ها دلایل بیشتری دارند که از سرویس های لجستیک بسپارید استفاده کنند. بهترین اتفاق این است که فضایی را در انبار بسپارید (واقع در اداره پست مرکزی) اجاره کنند و کلیه امور مربوط به پردازش و ارسال کالاها را به شرکت بسپارید، واگذار کنند.

مزایای استفاده از خدمات لجستیک شرکت بسپارید

 1. بهره گیری همزمان از چند سرویس
 2. صرفه جویی در وقت
 3. افزودن قابلیت پرداخت در محل برای مشتریان شما
 4. اجاره فضای خصوصی در انبار بسپارید

اگر تمایل دارید بیشتر در مورد خدمات لجستیک و شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات بدانید، می‌توانید مقاله شرکت های برتر ارائه دهنده خدمات لجستیک در ایران را مطالعه کنید.

ارسال بسته پستی

ارسال بسته پستی با سرویس دهندگان ارسال مرسولات

علاوه بر اداره پست یکی دیگر از روش های ارسال بسته پستی استفاده از خدمات شرکت هایی است که این امکان را فراهم کرده اند تا کالا ها و بسته ‌های پستی شما را به دست مشتریان برسانند. ما در این مقاله انواع این شرکت ها را معرفی می‌کنیم.

انواع شرکت‌های سرویس دهنده ارسال کالا

 1. ارسال کالا با تیپاکس: مناسب برای ارسال بسته های درون شهری، برون شهری و یا حتی بین المللی
 2. ارسال بسته پستی با یارباکس: ارسال کالا بصورت درون شهری و برون شهری
 3. ارسال پستی با چاپار: مناسب جهت ارسال کالا بصورت درون شهری، برون شهری و بین المللی
 4. ارسال کالا با الوپیک: مناسب جهت ارسال بسته پستی بصورت درون شهری

ارسال کالا با باربری

یکی دیگر از روش های ارسال بسته پستی باربری می‌‍ یاشد. که شما در این روش کالای خود را به باربری برده تا آنها کالای مد نظر شما را بدست مشتریان شما برسانند. البته فراموش نکنید که این روش برای کالاهای بزرگ مناسب است و یا اینکه تعداد کالاهای ارسالی شما زیاد باشد تا استفاده از این روش برای شما مقرون به صرفه باشد.

ارسال کالا با اتوبوس

و اما آخرین روش ارسال کالا اتوبوس است. شما می‌توانید به پایانه های مسافربری کالاهای خود را به آنها بسپارید تا کالای شما را به دست مشتریان برسانند. البته فراموش نکنید که  در این روش کاربران شما باید امکان مراجعه حضوری به سامانه‌های مسافربری را داشته باشند تا متوانند کالای خود را دریافت نمایند.

بهترین روش ارسال کالا

بهترین روش ارسال کالا

پس ار بررسی انواع روش های ارسال بسته پستی حال می‌خواهیم بهترین روش را به شما معرفی کنیم، البته که انتخاب هر یک از روش های ارسال کالا وابسته به شرایط شما و کالای ارسالی شما دارد.

 • اگر محصولات کمتر از 40 کیلو دارید، اولویت با پست و سپس تیپاکس و …
 • اگر محصولات سنگین دارید از باربری یا شرکت های اتوبوس رانی استفاده کنید.
 • اگر به دنبال ارزان ترین روش ارسال پست هستید، پست سفارشی شرکت پست را به شما معرفی می‌کنم.
 • اگر تعداد کالای ارسالی شما زیاد است و حوصله مراجعه به اداره پست را ندارید بهترین پیشنهاد من به شما شرکت بسپارید است.

سخن پایانی

امیدوارم پس از مطالعه این مقاله توانسته باشیم پاسخ تمام سوالات شما را در زمینه ارسال کالا داده باشیم و شما را کمک کرده باشیم تا بهترین روش را برای ارسال بسته پستی خود انتخاب کنید. و در پایان اگر هرگونه سوالی در مورد ارسال پستی دارید حتما در بخش نظرات بپرسید تا همکاران ما شما را راهنمایی نمایند.

مراحل فروش اینترنتی در اینستاگرام

مراحل فروش اینترنتی در اینستاگرام

فروش اینترنتی در اینستاگرام یکی از ایده های نوین برای درآمدزایی در عصر حاضر بشمار می‌آید. برای یک بار هم که شده از اطرافیان و دوستان خود شنده ایم که کسب و کار خود را اینترنتی کنیم و بهترین بستر جهت افزایش فروش اینترنتی، اینستاگرام است. ولی خوب برای شروع فروش اینترنتی در اینستاگرام نیز همانند همه کسب و کارهای دیگر در ابتدا باید بصورت کامل با اینستاگرام، الگوریتم های آن و همچنین روش ها و مراحل فروش در اینستاگرام آشنا شویم.

پس تا انتها ما را دنبال کنید تا تمامی نکاتی که از ساخت حساب کاربری در اینستاگرام تا داشتن کسب و کاری موفق در اینستاگرام را با هم بررسی کنیم.

مرحله اول: اقدام به فروش آنلاین و اینترنتی در اینستاگرام

همه ما وقتی که برای اولین بار اقدام به انجام کاری می کنیم سوالات متداولی در ذهنمان ایجاد می شود که در بیشتر مواقع همین سوالات باعث می شوند قبل از اینکه حتی کارمان را شروع کنیم از انجام آن پشیمان شویم، که دلیل آن می تواند نداشتن اعتماد به نفس یا عدم آگاهی از روش درست انجام دادن کار مورد نظر ما  باشد.

از جمله این سوالاتی که در ذهن ما ایجاد شده و مانع پیشرفت ما می شود این است که اگر کسب و کار من نگرفت چی؟

من شما را کاملا درک می کنم و می دانم که این سوالات کاملا طبیعی هستند. اما سوالی که من از شما دارم این است که پس چگونه بسیاری از افراد با اینترنتی کردن کسب و کار خود در اینستاگرام فروش خود را به شدت افزایش داده اند و درآمدی میلیونی از طریق اینستاگرام دارند؟

پس بیایید بدترین شرایط را با هم تصور کنیم: در بدترین شرایطی که ممکن است رخ دهد نگرفتن کسب و کار ما است. که ما در این حالت چیز زیادی را از دست نداده ایم. بلکه تجربه ای کسب کرده ایم و می توانیم با استفاده از آن تجربیات در کسب و کار خود موفق تر عمل کنیم.

حال بیایید موقعیت دیگری را تصور کنیم. فکر کنید شما موفق شده اید کسب و کار خود را اینترنتی کنید. در این صورت بدون داشتن هیچگونه پس اندازی و با استفاده از پولی که از کاربران خود دریافت می کنید یک کسب و کار در اینستاگرام دارید. آیا چنین موفقیتی ارزش ریسک را ندارد؟

مزیت های فروش آنلاین در اینستاگرام:

بیایید برخی از مزایای فروش آنلاین در اینستاگرام را با هم بررسی کنیم.

 1. بدون داشتن هیچگونه پس اندازی می توانید کسب و کار خود را شروع کنید.
 2. شانس دیده شدن بسیار بیشتری دارید.
  بیایید کسب و کار اینستاگرامی را با یک فروشگاه محلی مقایسه کنیم، در فروشگاه فقط افراد محلی آنجا می توانند از شما خرید کنند در صورتی که در اینستاگرام تمامی مردم ایران و حتی سراسر دنیا می توانند شما را ببینند و از شما خرید کنند.
 3. هیچ نیازی به پرداخت هزینه مغازه یا اجاره آن نیست.
 4. همیشه در دسترس هستید.

البته فراموش نکنید اینستاگرام نیز همانند یک بازار می باشد. آیا تمامی کسبه بازار به یک اندازه درآمد دارند؟ قطعا جواب منفی است!

در برخی از مغازه ها جای سوزن انداختن نیست در صورتی که برخی دیگر در حال مگس پراندن هستند. دلیل این همه تفاوت چیست؟

بله درست است! گروه اول افرادی هستند که روش فروش را بلد هستند و به همین دلیل است که فروشی موفق دارند.

در رابطه با فروش اینترنتی نیز همین مورد صدق می کند. پس برای اینکه یک فروش موفق را در اینستاگرام تجربه کنید، تمامی مواردی که در ادامه به آن می پردازیم را رعایت کنید.

معرفی بهترین خدمات و محصولات برای فروش اینترنتی در اینستاگرام

همان طورکه در جریان هستید اینستاگرام محیطی می‌باشد که در آن همه‌‌ی افراد جامعه زندگی می کنند و این یعنی تمامی خدمات و محصولات جایی برای فروش در این بازار بزرگ دارند. اما برخی از خدمات و محصولاتی که بیشتر مورد استفاده افراد قرار می گیرد خواهان بیشتری دارند.

از جمله این محصوات می توانیم به محصولات مصرفی که در بازه زمانی 1 ماه تا 1 سال مصرف می شوند اشاره کنیم. پس شمایی که تصمیم گرفته اید یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنید بهتر است در ابتدا نگاهی به نیازهای جامعه اطراف خود بیندازید و پس از بررسی نیازهای واقعی مردم حوزه فعالیت خود را مشخص کرده و کسب و کار خود را شروع کنید.

افزایش فروش آنلاین در اینستاگرام

مرحله دوم: ساخت حساب کاربری در اینستاگرام

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است از خودتان بپرسید این است که من یک حساب کاربری شخصی در اینستاگرام دارم، آیا میتونم همان را تبدیل به  حساب کاربری، کاری خود کنم؟ پاسخ من به شما مثبت است. اما توصیه ای که می کنم ساخت یک حساب کاربری جدید برای کسب و کارتان می باشد. و اولین قدم در حین ساخت حساب کاربری امنیت آن است.

امنیت حساب کاربری اینستاگرام

مهمترین نکته در حین ساختن حساب کاربری بالا بودن امنیت آن است. تا به راحتی قابل هک نباشد. و اطلاعات حساب کاربری شما همیشه محفوظ باشد. پس حتما جهت بالا بردن امنیت حساب کاربری خود به نکات زیر توجه کنید:

 1. وارد کردن شماره تلفن شخصی
 2. وارد کردن ایمیل
 3. استفاده از پسورد مناسب (حتما از !@#%&* و … در پسورد خود استفاده کنید تا امنیت پیج شما افزایش یابد).
 4. تغییر پسورد در هر ماه
 5. حساب های فعال اینستاگرام را مرتبا چک کنید و در صورت مشاهده حساب های فعالی بجز حساب کاربری خود آنها را غیرفعال کنید.
 6. اپلیکیشن های جانبی مانند: اینستاگرام های غیر رسمی، اپلیکیشن های دانلود از اینستاگرام، اپلیکیشن هایی که جهت جذب فالوور استفاده می شود و… را به هیچ عنوان استفاده نکنید. زیرا ممکن است این اپلیکیشن ها دارای کد های مخرب بوده که امنیت پیج شما را بسیار تضعیف می کند.
 7. تایید دو مرحله ای را فعال کنید.

افزایش امنیت پیج اینستاگرام

مرحله سوم: اطلاعات حساب کاربری اینستاگرام

پس از اینکه حساب کاربری خود را ساختید مرحله بعد تکمیل اطلاعات شما می باشد، که جهت داشت حساب کاربری حرفه ای به موارد زیر توجه کنید:

 1. استفاده از عکس پروفایل مناسب: اگر در کسب و کار خود دارای لوگو هستید، حتما از لوگو به عنوان پروفایل خود استفاده کنید. ولی اگر قرار تصویر خود را در پروفایل قرار دهید فراموش نکنید که حتما پس زمینه عکس به گونه ای باشد که چهره شما بیشتر مورد توجه قرار بگیر (به عنوان مثال می توانید از پس زمینه های رنگی با رنگ های تند مانند: نارنجی، قرمز، آبی نفتی و… استفاده کنید).
 2. انتخاب نام کاربری (user name) کوتاه به گونه ای که راحت در ذهن کاربر هک شود و همچین چست و جوی آن راحت باشد.
 3. انتخاب نام مناسب (name): زمانی که کاربری به دایرکت شما مراجعه می کند، نام شما در بالا صفحه نمایش داده می شود پس باید به گونه ای انتخاب شود تا شعار حساب کاربری شما را نشان دهد.
 4. بایو (bio): مورد بسیار مهم دیگری که باید به آن توجه کنید بایوگرافی حرفه ای است، که در بایو باید حرفه ی خود را بصورت مختصر توضیح دهید. همچنین باید وجه تمایز خود را نسبت به رقبا بیان کنید، که این وجه تمایز می تواند تخفیف،  ارسال رایگان، کیفیت بالا و … باشد.
  همچنین فراموش نکنید که در بایو حتما لینک واتساپ خود را وارد کنید تا کاربران بتوانند با لمس آن وارد واتساپ شما شوند. که لینک واتساپ را می توانید مانند زیر وارد کنید: wa.me/98912xxxxxxx

  جهت ساخت بایو حرفه ای میتوانید از سایت های زیلینک، تک لینک استفاده کنید و لینکی که در اختیار شما قرار می دهند را در بایو خود قرار دهید.

تکمیل اطلاعات حساب کاربری

مرحله چهارم: تاثیر ظاهر حساب کاربری در فروش اینترنتی در اینستاگرام

یک تم شخصی داشته باشید. نکته بسیار مهمی که باعث می شود کاربر جذب حساب کاربری شما شود، داشتن طراحی زیبای سایت شما می باشد. که سعی کنید این طراحی متناسب با رنگ لوگوی شما باشد. که در این صورت کاربر مدت زمان بیشتری را در سایت شمال سپری کرده و همین نکته برای اینستاگرام ارزشمند بوده و باعث می‌شود زودتر وارد اکسپلورر شوید.

گزینه بعدی که حتما باید در پیج اینستاگرام خود استفاده کنید، هایلایت ها می باشد. بگذارید در اینجا با هایلایت آشنا شویم.

هایلایت چیست: زمانی که استوری می گذارید پس از 24 ساعت استوری شما پاک می شود. اما اگر شما آنها را در بخش هایلایت ها قرار دهید، همیشه در دسترس هستند و کاربران شما می تولنند همیشه از آنها استفاده کنند.

برخی از هایلایت هایی که در همه ی پیج ها باید استفاده شود: درباره ما، ارتباط با ما، رضایت مشتری ها، واریزی ها، اگر پیج فروشگاهی دارید می توانید نحوه ارسال کالا و به عنوان مثال در پیج های آموزشی شرایط دوره، نحوه ثبت نام و … را قرار دهید.

هایلایت ها علاوه بر اینکه باعث زیبایی حساب کاربری شما می شوند، باعث ایجاد افزایش اعتماد کاربران به شما نیز می شوند و همچنین باعث می شوند کاربران مدت زمان بیشتری را در حساب کاربری شما باقی بمانند، همانطور که در بالا اشاره کردم مدت زمان حضور کاربران در حساب کاربری شما برای اینستاگرام اهمیت دارد و هر چه این مدت زمان بیشتر شود. اینستاگرام پیج شما را یه پیج محبوب در نظر گرفته و زودتر شما را وارد اکسپلورر می کند.

ظاهر حساب کاربری


مرحله پنجم: بیزینسی کردن پیج اینستاگرام

حال که حساب کاربری خود را ساختید و ظاهر آن را حرفه ای کردید نوبت به تجاری کردن حساب کاربری شما می رسد. جهت بیزینسی کردن حساب کاربری خود وارد Setting شده، سپس وارد Account خود می شوید، در انتهای صفحه دو گزینه با رنگ آبی مشاهده می کنید که مورد اول Switch account type تبدیل حساب کاربری شما به پیج تجاری است.

 

تجاری کردن حساب کاربری


حال وارد صفحه ای خوش آمد گویی می شوید، که در این صفحه اعلان هایی مانند افزودن تماس با ما و … جهت برقراری ارتباطی راحت تر با کاربران نمایش داده می شود  و چند مرتبه گزینه continue را انتخاب کنید. سپس وارد صفحه ای می شوید که می توانید نوع فعالیت خود را انتخاب کنید .

(در این بخش می توانید انتخاب کنید کنید که آیا مایل هستید نوع فعالیت شما در پروفایلتان نمایش داده شود یا خیر که پیشنهاد من فعال کردن این گزینه می باشد، زیرا کاربران بیشتر و راحت تر با نوع فعالیت شما آشنا می شوند)

 

مراحل تجاری کردن پیج


در مرحله بعد گزینه business را انتخاب کنید .
البته فراموش نکنید که بعدا نیز میتوانید انتخاب خود را تغییر دهید.

در صفحه جدید باید ایمیل، شماره تماس و آدرس خود را وارد کنید. البته در صورتی که دوست ندارید این اطلاعات را تکمیل کنید، در پایین صفحه گزینه ی Don’t use my contact info را انتخاب کنید.

در صفحه بعد اینستاگرام از شما میخواهد به اکانت فیسبوک خود متصل شوید. در صورتی که تمایل به اتصال فیسبوک خود ندارید گزینه skip را انتخاب کنید.

تبریک میگم، حساب کاربری شما اکنون تجاری شده است.

کلید رفتن به اکسپلور تجاری کردن حساب کاربری خود می باشد…

 

آموزش تجاری کردن پیج اینستاگرام

 

مرحله ششم: اصول صحیح پست گذاری در اینستاگرام

در هنگام پست گذاری باید به نکاتی توجه کنید تا با استفاده از این نکات بیشترین بازخورد را از پست های خود بگیرید و پست های شما توجه کاربران را جذب کرده و در نهایت آنها را تبدیل به مشتری دائم شما کنند.

 • از تصاویر مناسب و با کیفیت استفاده کنید.
 • از زاویه های مختلف عکس بگیرید.
 • عکس های طبیعی بگیرید و سعی کنید از عکس های موجود در شبکه های مجازی استفاده نکنید.
  (جهت ویرایش عکس های خود می توانید ار فوتوشاپ استفاده کنید)
 • قدرت ویدیو را فراموش نکنید و سعی کنید همیشه در بین پست های خود از ویدیو نیز استفاده کنید.
  (می توانید از نرم افزار های inshot – camtasia – filmoraga – adobe clip جهت ویرایش ویدیوهای خود استفاده کنید.)
 • از موقعیت (لوکیشن) استفاده کنید تا کاربران محلی شما جذب شما شوند.
  (هر چند وقت یکبار لوکیشن های حقیقی مختلفی را امتحان کنید تا بتوانید کاربران محلی بیشتری را جذب خود کنید)

* دقت کنید! *

 • استفاده از هشتگ های مرتبط
  (تعداد استاندارد هشتگ ها 9 تا 13 هشتگ می باشد، که پیشنهاد میشود از دو یا سه هشتگ غیر مرتبط نیز استفاده کنید تا شانس دیده شدن حساب کاربری خود را افزایش دهید)

  تاپ هشتگ چیست؟ زمانی که هشتگی را سرچ می کنید بعضی از هشتگ ها در صفحه اول نمایش داده می شوند. این هشتگ ها مربوط به پیج هایی می باشد که موفق شده اند تاپ هشتگ شوند و در صفحه اول بیایند.
  اگر شما میخواهید تاپ هشتگ شوید باید از هشتگ مورد نظر در 70 درصد پست های خود استفاده کنید.
 • توضیحات مفید محصول یا خدمات را در بخش کپشن وارد کنید و سعی کنید از کپشن های دیگران کپی نکنید.
 • فعالیت منظم داشته باشید. بدین صورت که در ساعات مختلف پست بگذارید تا متوجه شوید کاربران شما بیشتر در چه زمانی آنلاین هستند و سعی کنید در همان زمان ها پست های خود را قرار دهید.
  (می توانید از نرم افزار buffer جهت درج پست های خود در زمان مشخص استفاده کنید.)
 • کال تو اکشن داشته باشید. به این صورت که فالورهای خود را کنجکاو کنید. یا حس عجله یا اضطراب را در کاربران ایجاد کنید (مثلا می توانید تخفیفات روزانه بگذارید، یا چالش و مسابقه برگزار کنید و …)
 • از مشتریان بخواهید شما را معرفی کنند که برای انجام این کار می توانید تخفیفاتی به ازای هر معرفی به کاربران خود دهید.
 • پاسخ نظرات کاربران خود را سریع بدهید و تلاش کنید تا آنها را تشویق به کامنت گذاری کنید.

اصول پست گزاری در اینستاگرام

مرحله هفتم: ورود به اکسپلور = فروش اینترنتی بیشتر در اینستاگرام

اکسپلورر چیست؟ وقتی وارد اینستاگرام می شوید علاوه بر بخش خانه یک آیکون جستجو را پایین گوشی خود می بینید. زمانی که آیکون را انتخاب می کنید، مجموعه کاملی از عکس ها و ویدیو ها را مشاهده می کنید که به آن محیط اکسپلور می گویند.

مزایای اکسپلور:

مهمترین مزیت وارد شدن به اکسپلور این است که حساب کاربری شما به افراد بسیار زیادی نمایش داده می شود. که این عامل سبب می شود حتی افرادی که شما را دنبال نمی کنند پست‌های شما را ببینند و اگر محتوای  جذابی داشته باشید وارد حساب کاربری شما شوند. که همین کار سبب تبلیغ رایگان پیج شما می شود.

نکته: هیچکس نمی تواند شما را یک شبه وارد اکسپلور کند. پس فریب این افراد را نخورید و اگر مایل هستید وارد اکسپلور شوید می توانید موارد زیر را رعایت کنید، تا سریعتر وارد اکسپلور شوید.

 1. تعامل زیادی با پیج ها داشته باشید. (لایک، سیو، کامنت)
 2. سعی کنید سریع به کامنت ها پاسخ دهید
 3. ویرایش و پاک نکردن پست ها (در صورت نیاز به حذف پستی سعی کنید آن را بایگانی کنید)
 4. کپی نکردن کپشن ها
 5. تجاری کردن حساب کاربری

نکته: اینستاگرام تنها پیج هایی را وارد اکسپلور می‌کند که آن پیج ها بسته یا پرایوت نباشند.

فروش اینترنتی در اینستاگرام

مرحله هشتم: تبلیغات در اینستاگرام

پس از اینکه حداقل 20 تا 30 پست در پیج اینستاگرام خود قرار دادید و با داشتن بایوگرافی مناسب پیج شما آماده تبلیغات است و هم اکنون می توانید برای بیشتر دیده شدن وب سایت خود و افزایش دنبال کننده پیج خود را تبلیغ کنید، که برای انجام این کار به نکات زیر توجه کنید:

 1. تبلیغ خود را به پیج هایی که مرتبط به حرفه شما هستند واگذار کنید تا فالورهای مفید جذب کنید.
 2. از کپشن های کوتاه و گیرا استفاده کنید.
 3. در ساعات شلوغی تبلیغ دهید.(از ساعت 7 عصر تا 12 شب)
 4. از لوکیشن استفاده کنید.
 5. هشتگ گذاری را فراموش نکنید

تبلیغات رایگان در اینستاگرام

یکی از روش های رایگان جهت تبلیغات پیج خود همانطور که در بالا اشاره کردیم، ورود به اکسپلور می باشد. و روش دیگری که می توانید به راحتی پیج خود را رایگان تبلیغ کنید و پیج شما بیشتر دیده شود فالو و فالو بک پیج های مرتبط با پیج کاری شما است.

نکته ای که حتما باید به آن توجه کنید این است که در بازه زمانی 7 ساعته 30 – 40 نفر را فالو کنید. زمانی که تعداد فالوینگ های شما به 700 نفر رسید، در هر یک ساعت 40 نفر را آنفالو کنید. که در این صورت اینستاگرام شما را ربات محسوب نکرده و به صورت کاملا رایگان پیج شما را تبلیغ می‌کند.

فروش اینترنتی در اینستاگرام

مرحله نهم: رفع بلاکی پیج اینستاگرام 

ربات نباشیم!

اینستاگرام با هرگونه رفتار ربات گونه ای که با سرعت زیادی همراه باشد مخالف است و سریعا با استفاده از هوش مصنوعی که دارد رفتارهای ربات گونه را تشخیص داده و باعث بلاکی حساب کاربری شما می شود.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با لایک، سیو، فالو و آنفالو بصورت مداوم و یکسره با پیام اکشن بلاک مواجه شوید. که جهت برطرف کردن بلاکی باید به اینستاگرام درخواست بازبینی بدهید، اپلیکیشن های جانبی را حذف کنید، از اینترنت سیمکارت استفاده کنید و همچنین می توانید برنامه را حذف کرده و دوباره نصب کنید. تا با استفاده از این روش ها پیج اینستاگرام شما رفع بلاکی شود.

رفع بلاکی پیج اینستاگرام

مرحله دهم: آسانسور پیشرفت فروش اینترنتی در اینستاگرام

تا به این جای کار ما یک پیج کاری حرفه ای را آماده کردیم. الان می خواهم آسانسور پیشرفت شما را برای فروش آنلاین در اینستاگرام به شما معرفی کنم و آن هم فعالیت موازی در بستر اینترنت است.

اجازه بدید خلاصه‌تر بیان کنم، منظور من داشتن یک سایت فروشگاهی در کنار پیج کاری شماست. دلیل اهمیت داشتن یک وبسایت فروشگاهی این است که شما این بستر را فراهم می‌کنید که از کاربران گوگل نیز مشتری جذب کنید و همین عامل باعث می‌شود فروش شما بشدت افزایش یابد.

از مزیت های مهم داشتن یک وبسایت، سفارش گیری 24 ساعته آن می باشد. به این صورت که حتی وقتی شما خواب هستید نیز کاربران می توانند به راحتی وارد وب سایت شما شده و سفارشات خود را ثبت کنند.

مزیت دیگر یک وب سایت، جلب اعتماد کابران شما می باشد. بیاییم خود را به جای کاربران قرار دهیم، انتخاب شما بین خرید از یک پیج فروشگاهی که نمی دانید چه کسی پشت آن است و استرس اینکه نکند کلاهبرداری باشد و خرید از یک وبسایت که متصل به درگاه پرداخت بوده و نماد اعتماد نیز دارد کدام است؟

بله دقیقا به همین دلیل است که من به شما داشتن یک وبسایت در کنار اینستاگرام را پیشنهاد می کنم.

و در نهایت بکی از مواردی که سبب می‌شود ما وارد فروش اینترنتی در اینستاگرام نشویم احتمال فیلتر شدن آن است. که در صورتی که یک وبسایت داشته باشیم حتی وقتی که اینستاگرام فیلتر شود آسیب جدی به کسب و کار ما وارد نمی‌شود و ما می‌توانیم به فروش خود ادامه دهیم.

فروش اینترنتی در اینستاگرام

کلام آخر!

در صورتی که تمایل دارید در مورد داشتن یک وب سایت حرفه‌ای اطلاعاتی بیشتری داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنم با متخصصین بسپارید تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. و اگر مایل هستید طراحان حرفه ای بسپارید سایت شما را طراحی کنند. وارد صفحه طراحی سایت فروشگاهی شده و سفارش خود را ثبت نمایید.

در ضمن فراموش نکنید که شرکت بسپارید خدماتی را جهت افزایش فالور شما قرار داده است که موجب می‌‍شود، علاوه بر جلب اعتماد بیشتر کاربران فروش شما نیز افزایش یابد. جهت ثبت سفارش و خرید فالورهای واقعی وارد صفحه جذب فالور شوید و سفارش خود را ثبت نمایید.

امیدوارم این مقاله را دوست داشته باشید. در صورتی که هر گونه سوالی در مورد پیج اینستاگرام خود، راه اندازی کسب و کار اینترنتی و یا افزایش فروش آنلاین در اینستاگرام دارید در بخش نظرات مطرح کنید، تا متخصصین ما شما را راهنمایی نمایند.

آنچه درباره پست پیشتاز نمیدانید (از محاسبه هزینه تا رهگیری مرسوله)

آنچه درباره پست پیشتاز نمیدانید (از محاسبه هزینه تا رهگیری مرسوله)

️آیا پیگیری مرسولات پستی بدون داشتن اینترنت امکان پذیر است؟

بله، با استفاده از سامانه پیامکی شرکت ملی پست این امکان است برای اینکار میبایست بارکد بیست رقمی مرسوله را به سرشماره ۲۰۰۰۴۴۱ پیامک کنید تا اطلاعات آخرین وضعیت و موقعیت مرسوله برای شما پیامک شود.

علت برگشت مرسولات پستی چیست؟

مرسولات پستی به دلایلی مانند نقص نشانی گیرنده، عدم مراجعه گیرنده برای دریافت مرسوله ثبتی، نقل مکان گیرنده محترم، شناخته نشدن گیرنده در نشانی مندرج روی مرسوله، فوت گیرنده و غیره احتمال دارد که توزیع نشده و به فرستنده مرسوله بازگشت داده شود.

آیا پیگیری مرسولات پستی با کد ملی امکان پذیر است؟

پیگیری مرسولات پستی با کدملی، در حال حاضرصرفا مختص نظام وظیفه و گواهینامه است. جهت پیگیری مرسوله های سازمانی می توانید به سامانه najatracking.post.ir مراجعه کنید.

پیگیری مرسولات پستی رهگیری مرسولات پستی پیشتاز با کد رهگیری ussd توسط موبایل چگونه است؟

با استفاده از کد #۱۰* بر روی تلفن همراه خود و پس از آن کلیک بر روی دکمه تماس، گزینه های زیر برای شما ارسال می‌شود. شما میبایست گزینه یک را انتخاب کنید.

۱٫ پلیس+۱۰
۲٫ خدمات راهور
۳٫ کلانتری و پاسگاه
۴٫ پلیس آگاهی

سپس اطلاعات زیر برای شما ارسال می‌شود و در پاسخ میبایست گزینه دو را ارسال کنید.

۱٫ عضویت در خبرنامه
۲٫ مدارک مورد نیاز
۳٫ نزدیکترین دفتر پلیس
۴٫ وضعیت مدارک

در پایان، ابتدا گزینه مربوط به نوع مدرک خود که شامل گواهینامه و گذرنامه می باشد را انتخاب نمایید. سپس، شماره مربوط به مدرک مورد نظر را وارد نموده و از وضعیت ارسال آن آگاه شوید.

نحوه شکایت از وضعیت ارسال مرسوله پستی پیشتاز چگونه است؟

مرسولات پیشتاز به شهرهای مرکزاستان در کشور بطور متوسط حداکثر در ۴۸ ساعت ارسال و توزیع میگردند و در سایر شهر ها سه روز و در روستاها نهایت تا چهار روز توزیع می‌شود. در شرایط خاص مانند عدم حضور گیرنده در محل و … ، به این زمان ۴۸ الی ۷۲ ساعت افزوده می‌شود.

لذا در صورت گذشت این زمان، ابتدا پیشنهاد میگردد که از طریق سامانه سامانه رهگیری مرسولات نسبت به رهگیری و آگاهی از سرنوشت مرسوله اقدام فرمائید و چنانچه پیگیری فوق منجر به اخذ نتیجه نگردید در آن صورت از طریق لینک زیر اقدام به ثبت شکایت کنید.

 

ثبت شکایت تاخیر یا مفقودی بسته پیشتاز 

محاسبه هزینه پستی یا با مراجعه مستقیم به دفاتر پستی امکان پذیر است یا از طریق مراجعه به وبسایت اداره پست و بخش محاسبه هزینه پستی که .لینک آن در زیر آمده است

محاسبه هزینه پستی

در بالای صفحه باز شده سه روش پستی قابل انتخاب است ولی در حال حاضر در اغلب دفاتر پستی تنها پست پیشتاز قابل سرویس دهی است.

پست ویژه:. پست ویژه خدمتی است سریع که محل تحویل مرسوله ، توسط مشتری تعیین و مراحل عملیاتی مربوط به آن بصورت خاص و ویژه ومدت زمان ارائه خدمت ( قبول و توزیع مرسوله ) در بازه های زمانی تعهد شده انجام می پذیرد

سرویس پیشتاز:. مرسولات این خدمت در کوتاه ترین زمان ممکن جمع آوری و از سریع ترین راه هوایی یا زمینی ارسال و در اسرع وقت توزیع می شوند

سرویس سفارشی: مرسولاتی که قبول آن از فرستنده و تحویل آن به گیرنده در قبال صدور و اخذ رسید صورت پذیرفته و امکان پیگیری سرنوشت مرسوله وجود دارد

برای محاسبه قیمت، نوع مرسوله خود را انتخاب کنید

پاکت: بین اشخاص حقیقی و حقوقی مبادله می شوند و وزن آن ها بالاتر از ۲ کیلوگرم نمی باشد.

بسته: حاوی اشیایی از قبیل هدیه ، سوغات و یا نمونه کالا می باشد و حداکثر وزن مجاز ۲ کیلوگرم می باشد

امانت: روزنامه ، نشریات و یا کتاب که از سوی یک فرستنده به یک گیرنده ارسال می شود و می بایست بین ۵ تا ۳۰ کیلوگرم باشد.

Mکیسه: مرسولاتی که حاوی کالایی مجاز بوده و با اعلام محتوا به پست سپرده می شود و حداکثر وزن مجاز ۳۰ کیلوگرم می باشد.

مطبوع: شامل مطبوعات و نشریات می باشد و حداکثر وزن مجاز ۲ کیلو گرم می باشد.

ورود وزن بسته و سایز کارتن

 مسئله بعدی تاثیرگذار در قیمت پست محاسبه وزن و حجم کالاست.

 برای محاسبه قیمت لازم است محدوده وزن بسته خود را انتخاب کنید یعنی مطابق جدول زیر هزینه ارسال پستی پستی یک کیلوگرمی با بسته یک کیلو و نهصد گرمی برابر است.

وزن کمتر از ۲۵۰ گرم
وزن بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ گرم
وزن بین ۵۰۰ گرم تا یک کیلوگرم
از یک کیلوگرم تا سی کیلو هر کیلوگرم یک محدوده پستی

سایز کارتن های پستی نیز مطابق جدول زیر محاسبه می شود. و کارتن ها در اداره پست بصورت مستقیم قابل تهیه است، همچنین از طریق این لینک می توانید بصورت مستقیم اقدام به خرید کارتن کنید. (مقادیر به سانتی متر است)

کارتن سایز یک    :    ۸۰*۱۰۰*۱۵۰
کارتن سایز دو     :     ۱۰۰*۱۴۰*۲۰۰
کارتن سایز سه   :    ۱۲۵*۱۷۵*۲۴۵
کارتن سایز چهار  :    ۱۴۰*۲۰۰*۲۸۰
کارتن سایز پنج    :    ۱۵۰*۲۲۵*۳۰۰
کارتن سایز شش  :   ۱۸۰*۲۵۰*۳۵۰
کارتن سایز هفت  :   ۲۰۰*۲۷۵*۴۰۰
کارتن سایز هشت :  ۲۲۵*۳۵۰*۴۵۰
کارتن سایز نه     :   ۲۵۰*۳۷۵*۵۰۰

مبدا و مقصد

در صفحه بعد شهری یا بین شهری بودن ارسال را مشخص کنید. شهری یعنی بسته داخل همان شهر مبدا جابجا می شود و بین شهری مقاصد خارج از شهر را شامل می شود. برای محاسبه هزینه تنها شهری یا بین شهری بودن آن در قیمت تائیر دارد به این معنی که هزینه ارسال یک بسته از تهران به یکی از شهرهای استان قم با هزینه ارسال به شهرهای استان سیستان و بلوچستان برابر است.

زمان توزیع

در حال حاضر تنها زمان توزیع در ساعات اداری فعال است و سایر زمان های توزیع غیر قابل انجام است.

 در پایان هم گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنید پیشنهاد می کنیم بیمه عادی انتخاب کنید و در بخش خدمات ویژه گزینه سرویس SMS را تیک بزنید. زمان تحویل به باجه هم ۷ صبح تا ۲ بعد از ظهر زمان مناسب است. در یک آزمایش فعال کردن تمام گزینه های بالا کرایه پستی ۱۶ هزار تومان را به ۲۶ هزار تومان تغییر داد.

در پایان با رفتن به صفحه بعد می توانید هزینه ارسال بسته را مشاهده کنید.

12 نکته در مورد عکاسی لباس

12 نکته در مورد عکاسی لباس

بسیاری از عکاسان معتقدند که یادگیری نحوه عکاسی لباس به اندازه عکاسی از جواهرات یا انواع دیگر عکاسی صنعتی و موارد دیگر، پیچیده نیست. آن‌ها اشتباه می‌کنند! با داشتن تجربه کافی در عکاسی از لباس، ما موفق شدیم 30 نکته در مورد عکاسی لباس خیره‌کننده پوشاک برای شما بازگو کنیم.

نکته 1. یک مدل را استخدام کنید

در صورت امکان استخدام یک مدل، در انجام این کار شک نکنید! یک مدل، می‌تواند حالت‌های مختلفی را به خود بگیرد تا بتوانید بهترین زاویه عکس مورد نظر را برای نمایش محصول خود انتخاب کنید. علاوه بر این، شما نمونه‌های بسیار خوبی از عکاسی لایف استایل را برای ارسال در شبکه‌های اجتماعی یا نمایش در فروشگاه آنلاین خواهید داشت.

نکته 2. از یک مانکن استفاده کنید

یک نکته در مورد عکاسی لباس این است که هنگامی که به هر دلیل امکان استفاده از مدل را ندارید، از تکنیک‌های عکاسی از مانکن استفاده کنید. کار با مانکن‌ها، از بعضی نظرها از کار با مدل انسانی راحت‌تر است! چه اینکه آن‌ها به حرف شما راحت گوش می‌دهند! علاوه بر این، در حالی که از لباس‌های مانکن عکس می‌گیرید، ممکن است نکته تازه‌ای به ذهن‌تان برسد و هر چند بار که خواستید می‌توانید عکس بگیرید.

نکته 3. چند عکس ارائه کنید.

اگر فقط یک یا دو عکس از محصول در اختیار مشتریان قرار دهید، آنها نمی‌توانند از نزدیک تمام جزئیات و مواد را بررسی کنند. برای عکاسی از لباس، گرفتن حداقل سه عکس و به‌صورت ایده‌آل، از پنج تا ده عکس از یک محصول، ضروری است. چه اینکه شما قرار است از جلو، پشت و کناره‌های لباس عکس بگیرید. همچنین تمرکز روی عناصر مهم مانند زیپ، دکمه‌ها، الگوها یا آرم‌ها را که این محصول خاص را از سایرین متمایز می‌کند، فراموش نکنید.

نکته 4. عکاسی فلت را امتحان کنید.

یک روش جایگزین برای نحوه عکس گرفتن از لباس برای فروشگاه آنلاین، عکاسی تخت یا رومیزی است. این روش، بسیار ساده است زیرا شما به هیچ مانکن یا مدل دیگری احتیاج ندارید. شما فقط می‌بایست لباس‌ها را پهن کرده و عکس بگیرید. اما این مدل عکاسی پوشاک گاهی برای فروشگاه‌های آنلاین مناسب نخواهد بود.عکاسی فلت، بیشتر برای معرفی در اینستاگرام کاربرد دارد.

نکته 5. عکاسی 360 درجه را امتحان کنید!

عکاسی از محصول با روش 360 درجه، این امکان را فراهم می‌کند تا مشتری بتواند مانند زندگی واقعی به آن نگاه کند. این تصاویر با فرمت سه‌بعدی، تصویر کاملی از محصول، اندازه، ابعاد و ترکیب عناصر آن را ارائه می‌دهند. هر چند به نظر می‌رسد که کار کاملاً چالش برانگیزی است و البته، هزینه بسیار بالایی در بر خواهد داشت.

نکته 6. ویژگی‌های منحصربه‌فرد را برجسته کنید.

در حالی که مشتریان مشغول گشت و گذار در فروشگاه‌های آنلاین لباس هستند، به دنبال یک مورد جالب توجه می‌گردند. به احتمال زیاد، آن‌ها به تصاویر با عنصری پیچیده و غیرمعمول توجه می‌کنند. هنگام عکاسی از لباس، وظیفه عکاس این است که بر چنین جزئیات عجیب و غریب تأکید کند تا ضمن جلب توجه مشتری، بتواند مهمترین ویژگی محصول را به او نشان دهد.

نکته 7. موقعیت دوربین را در نظر داشته باشید

پیش از شروع عکاسی، محل قرارگیری دوربین خود را در نظر بگیرید. باید دقیقاً روبروی تکه لباس مورد نظر واقع شود. به عنوان مثال، اگر از شلوار عکاسی می‌کنید، ارتفاع دوربین حدود 1 متر باشد و هنگام عکاسی از پیراهن، این ارتفاع حدود 1.5 متر خواهد بود.

نکته 8. از بزرگنمایی دیجیتال استفاده نکنید.

شاید گاهی بخواهید برای اینکه یکی از قسمت‌های لباس، کل قاب تصویر را به خود اختصاص دهد، از بزرگنمایی کنید. به‌طور معمول، دوربین‌ها از یک بزرگنمایی دیجیتال برخوردار هستند، اما یکی از مهمترین نکات مربوط به عکاسی از لباس، عدم استفاده از بزرگنمایی دیجیتال است. چه اینکه استفاده از این قابلیت، سبب کاهش کیفیت تصویر خواهد شد. به همین خاطر، توصیه می‌شود عکاس، فاصله خود را کمتر کند و از حالت نرمال عکاسی، استفاده شود.

نکته 9. تیکت‌ها و برچسب‌های قیمت را حذف کنید.

قبل از عکاسی از محصولات تجارت الکترونیکی دریغ نکنید و وقت خود را برای تهیه وسایل لباس اختصاص دهید. از شر هر برچسب و برچسب قیمت خلاص شوید و بعداً از خود تشکر خواهید کرد. همیشه می توانید این عناصر غیر ضروری را در مرحله پس از تولید تصویر حذف کنید. هنوز هم توصیه می کنم لباس ها را از قبل آماده کنید تا در وقت صرف ویرایش تصویر صرفه جویی کنید.

نکته 10. چین و چروک لباس را اتو کنید.

نقص جزئی مانند چین روی لباس ممکن است موفقیت عکاسی شما را در تجارت الکترونیک از بین ببرد. به همین دلیل است که من پیشنهاد می کنم یک اتو یا بخار بخار به جلسه عکس بیاورید تا فوراً از چین و چروک لباس خلاص شود.

نکته 11. از غلتک پرزگیر استفاده کنید

کیت عکاسی لباس شما قطعاً باید شامل یک غلتک پرز باشد. پرزها ، گرد و غبار و لکه های جزئی خاک را از بین می برد. قبل از عکس گرفتن ، پس از اتو کشیدن لباس ها را با غلتک پرز بپوشید. هنگام تهیه وسایل لباس با رنگ تیره از غلتک پرز استفاده خواهید کرد. اگر این کار را انجام ندهید ، به دلیل افزایش قرار گرفتن در معرض ، ذرات گرد و غبار در عکس ها قابل مشاهده هستند.

نکته 12. از برس ویژه لباس بهره بگیرید.

یکی از موارد ضروری دیگر کیت عکاسی از مد و لباس ، برس سفت است. این به از بین بردن لکه های لباس ساخته شده از مواد خاص کمک خواهد کرد. نمونه ای از این مواد جیر است. برای جلوگیری از ظاهر “لکه دار” باید دستمال جیر را به یک روش ثابت مسواک زد. برس های سفت برای از بین بردن اثر انگشت و پارچه های صاف که تمایل به کثیف شدن ، مانند خزهای تقلبی دارند ، مفید هستند.
امیدواریم با استفاده از این نکته در مورد عکاسی لباس بتوانید نسبت به بهبود عکاسی خود اقدام نمایید.
هفت تکنیک اساسی برای عکاسی حرفه‏‌ای از پوشاک

هفت تکنیک اساسی برای عکاسی حرفه‏‌ای از پوشاک

عکاسی حرفه‌ای از پوشاک یکی از ضروریات پیشرفت یک کسب و کار اینترنتی لباس است. برای فروش بهتر لباس‏‌های تولیدی خودتان لازم است تا به درستی به مخاطب نشان دهید که لباس شما چه ویژگی‏‌های منحصر به فردی دارد و چرا باید آن را انتخاب کند. پس تصاویر شما بسیار تعیین کننده خواهد بود.

الزاما لازم نیست یک عکاس حرفه‌‏ای استخدام کنید تا بتوانید لباس‏‌هایتان را به خوبی به نمایش بگذارید. علاوه بر این لازم نیست بهترین تجهیزات عکاسی را داشته باشید تا یک عکاس حرفه‏ای به شمار بیایید. اگر به عنوان یک عکاس آماتور قصد عکاسی حرفه‌ای از پوشاک و لباس را دارید، به خواندن این مقاله ادامه دهید تا با کمک هفت تکنیک اصلی آن، بتوانید بهتر عکسبرداری حرفه‌‏ای انجام دهید.

1. پوشاک خود را آماده عکاسی کنید.

توجه داشته باشید که مخاطب با دیدن عکس شما تصمیم می‌‏گیرد آیا این لباس برای او مناسب است یا نه! و آیا اصلا ارزش هزینه کردن دارد!؟ بنابراین بسیار مهم است که لباسی که قصد عکاسی حرفه‏‌ای از آن را دارید آماده کنید. چین و چروک‏‌های لباس را اتو کنید و یک نمای درست برای عکاسی حرفه‌‏ای را انتخاب کنید. نباید لباس در اثر حمل و نقل و یا انبار شدن آسیبی دیده باشد. فکر نکنید با ادیت عکس با کمک فتوشاپ می‌توانید تمام لکه‏‌ها و چروک‏‌های عکس را از بین ببرید.

توجه کنید که فتوشاپ معجزه نمی‌‏کند. پس بهتر است در ابتدا پیش از عکاسی حرفه‌ای پوشاک سعی کنید تا با کمک تمیزکاری و اتو لباس را بدون مشکل آماده کنید. ویرایش عکس برای از بین بردن لکه‏‌ها یا چین و چروک‌‏ها بسیار زمان‏بر خواهد بود و به علاوه می‌‏تواند باعث کاهش کیفیت عکس نیز شود. پس لباس خود را کاملا آماده کنید و از ویرایش با کمک فتوشاپ فقط برای ادیت‌‏های نهایی و کمی اصلاح رنگ و دوربری استفاده کنید.

عکاسی حرفه ای لباس و پوشاک

اتو کشی و تمیز بودن لباس در عکاسی حرفه‌‏ای از پوشاک بسیار مهم است.

قبل از عکاسی حرفه‌ای پوشاک، لباس خود را از همه جوانب (برچسب‏‌ها، تگ‏‌های قیمت و هر چیز دیگری) بررسی کنید. چین و چروک‌‏های لباس را به کمک اتو یا بخار از بین ببرید. اگر لباس دارای آسیب دیدگی است آن را پیش از عکاسی از بین ببرید و تعمیر کنید. مثلا از غلتک‌‏ها برای گرفتن پرزهای لباس استفاده کنید. گرد و غبار روی لباس را به درستی پاک کنید تا در عکس لباس به زیباترین شکل ممکن دیده شود.

2. برای خود یک استودیو درست کنید

با رعایت چند نکته ساده و کلیدی می‏توانید یک آتلیه عکاسی خانگی برای خود بسازید. این مسئله می‏تواند به شما در عکاسی حرفه‏‌ای از پوشاک و لباس بسیار کمک کننده باشد. وابسته به بودجه‌‏ای که در نظر دارید می‌‏تواند وسایل مختلفی را برای عکاسی تهیه کنید.

یک سه پایه مناسب برای گوشی و یا دوربین، کاغذهای سفید، نوار چسب و یک منبع نور طبیعی مثلا پنجره‌ه‏ای که از آن نور به داخل اتاق نفوذ کرده‌است همه وسایلی هستند که برای یک عکاسی‌حرفه‌‏ای به آن نیاز دارید. همزمان با پیشرفت کسب و کار خود می‏‌توانید وسایل کار خود را نیز بهبود ببخشید.

عکاسی از لباس

2.1 پس زمینه مناسب

پس زمینه یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه شود. برای جلوگیری از حواس‌پرتی مخاطب بهتر است از رنگ‏های سفید و خاکستری جهت پس زمینه استفاده کنید. برای انتخاب رنگ‌‏های مناسب در کنار یکدیگر وقت بگذارید، این مسئله اهمیت زیادی در زیبا به نظر رسیدن عکس‏‌ها دارد. برای درست کردن پس زمینه می‌‏توانید از رول‏‌های کاغذی سفید که درز ندارد استفاده کنید. حتی می‌توانید با کمک یک پایه، از پارچه نیز برای این منظور بهره ببرید.

باید مراقب باشید چه در پس زمینه پارچه‌ها و چه کاغذی، نباید درز و یا چین و چروک ایجاد شود و باید کاملا یک دست و تمیز باشد. اگر از پارچه استفاده می‏‌کنید اطراف آن را با کمک چسب محکم کنید. در نهایت محصول خود را به صورت مدل در فضای میانی پس زمینه قرار دهید و دوربین را طوری مقابل آن قرار دهید که بتوانید به درستی عکس‌برداری کنید.

دوربین یکی دیگر از وسایل مهم است. برخی تصور می‏‌کنند دوربین حیاتی‌ترین وسیله است، اما شما این اشتباه را نکنید. بسیاری از افراد ماهر حتی با  دوربین‏‌های حرفه‌‏ای نیز موفق نمی‏شوند، چرا که به سایر موارد مهم توجهی ندارند. دوربین فقط یکی از قطعات ضروری است ولی همه چیز نیست، پس تمام بودجه خود را صرف خرید آن نکنید. توصیه می‏‌گردد از DSLR استفاده کنید و تنظیمات مختلف دیاگرام را امتحان کنید. حتی می‌‏توانید با دوربین گوشی تلفن همراه خود عکاسی کنید. پس خود را محدود به کیفیت دوربین‏‌های حرفه‏‌ای و درگیر خرید وسایل گران قیمت نکنید.


2.2 استفاده از سه پایه

استفاده از سه پایه می‏‌تواند تاثیر به سزایی در بهبود کیفیت عکاسی حرفه‏‌ای از پوشاک و لباس داشته باشد. سه پایه تاثیر منفی لرزش دست‏‌ها روی کیفیت عکس‏‌ را از بین می‌برد و در کیفیت عکس‏‌ها بسیار موثر است. می‏‌توانید از یک سه پایه ارزان قیمت استفاده کنید و ضرورتی برای خرید سه پایه گران قیمت وجود ندارد. سه پایه و دوربین را باید طوری انتخاب کنید که بتوانید آن را به درستی جلوی محصول قرار دهید چون عموما در حین عکاسی آن را جابه جا نخواهیم کرد.


2.3 نور استاندارد

روشنایی و نور یکی دیگر از مسائل مهم در عکاسی حرفه‏‌ای از پوشاک است. حتی می‏‌توان با کمک نور طبیعی عکس‏‌هایی حرفه‌‏ای و بسیار با کیفیتی ثبت کرد. ولی با این حال می‏‌توانید از نور مصنوعی، با استفاده از کیت روشنایی بهره ببرید. این حالت به شما کمک می‌‏کند در روزهایی که نور طبیعی مناسب عکاسی نیست، بتوانید عکاسی انجام دهید و مجبور نباشید آن را به روز دیگری منتقل کنید. یک سیستم نور مصنوعی شامل سر نور یا هدلایت، سافت‌باکس، استند و باتری می‏‌شود. سرنور یا هدلایت بخش اصلی سیستم است که می‏‌تواند یک چراغ با نور خاص باشد. سافت‌باکس هم بخشی است که برای پخش و تنظیم نور استفاده می‏‌شود. 

عکس‌برداری حرفه‏‌ای از پوشاک

3. تنظیم شرایط

یکی از نکات مهم همان، بحث روشنایی است که در پاراگراف قبل گفته شد. برای بهترین کیفیت عکاسی حرفه‌‏ای از پوشاک، باید خود را با شرایط تطبیق بدهید. اگر تکیه خود را بر روی عکاسی با نور طبیعی بگذارید در روزهای زیادی از عکس‏‌های خود ناراضی خواهید بود. بنابراین از روشنایی مصنوعی و قابل حمل غافل نشوید.

منبع نور و سافت باکس باید در زاویه 45 درجه نسبت به محصول قرار گیرند تا در کل، نور به خوبی رو محصول پخش شود و یک تصویر خوب را به شما بدهد. فاصله محصول و پس زمینه هم خیلی مهم است. چرا که کم بودن این فاصله باعث به وجود آمدن سایه روی پس زمینه خواهد شد. با جابجا کردن محصول می‌‏توانید بهترین موقعیت برای عکاسی را بیابید. برای کیفیت بهتر عکاسی، تنظیمات نور دوربین خود را تغییر دهید. همینطور شاتر دوربین را بر روی 200/1 و یا پایین‌تر و دیافراگم دوربین را در F/11 و یا بالاتر تنظیم کنید. تنظیمات دوربین را تغییر دهید و عکس‌‏های آزمایشی زیادی بگیرید تا بتوانید بهترین حالت دوربین خود را در عکاسی از محصول پیدا کنید.

 
عکاسی از محصول

4. برای بهتر نمایان کردن استایل پوشاک، از مانکن استفاده کنید

برای عکاسی حرفه‌ای از پوشاک و لباس بهتر است از یک مانکن استفاده کنید. این مسئله باعث بهتر نشان داده شدن کیفیت لباس در هنگام پوشیدن می‌گردد و به مشتری این امکان را تا بتواند بهتر تصمیم گیری کند که آیا به این لباس علاقه دارد یا خیر! احتمالا دیده‏‌اید که بسیاری از پیج‏‌های فروش لباس از مدل استفاده می‏‌کنند. عموما استفاده از مانکن‌‏ها هزینه بالاتری را در بر خواهد داشت. اگر شما تازه کسب و کار خود را شروع کرده‏‌اید بهتر است از مانکن‌‏ها استفاده کنید تا بتوانید هزینه‌‏های خود را بهتر مدیریت کنید.

همانطور که احتمالا دیده‏‌اید ممکن است لباس‏‌ها با تن مانکن خوب هماهنگ نشود که در این حالت می‏‌توانید از سوزن، برای بهتر جلوه دادن لباس در عکس استفاده کنید. اگر نگران هستید که استفاده از مانکن جلوِیِ پیج شما را پایین بیاورد می‏‌توانید از تکنیک نامرئی کردن مانکن استفاده کنید. پاک کردن مانکن از تصاویر به راحتی امکان پذیر است، کافی است چند عکس از یک زاویه بگیرید و بعد با ویرایش‏‌های خاص، مانکن را حذف کنید.

عکاسی حرفه‌ای از پوشاک
عکاسی حرفه‌ای از پوشاک

5. به تنظیمات دوربین خود تسلط پیدا کنید

اگر تنظیمات دوربین خود را به درستی کنترل نکنید، حتی با قوی‌ترین تکنیک‏‌های عکاسی هم نمی‌‏توانید تصاویر خوبی به ثبت برسانید. روی مسائلی همچون iso دوربین، دیافراگم و بالانس رنگی کار کنید و مهارت پیدا کنید. در این جا به طور خلاصه هر پارامتر را توضیح داده می‏‌دهیم:

5.1 ISO 

iso دوربین بهتر است روی عددی بین 600 تا 640 تنظیم شود. خارج از این محدوده ممکن است تصاویر همراه با لکه‏‌های خاکستری و یا رنگی دیده شوند و یا حالت یکدست بودن رنگ در نقاط مختلف تصویر از بین برود. استفاده از سه پایه هم باعث کمک به بهبود کیفیت تصاویر در این حالت می‌گردد.


5.2 دیافراگم

دیافراگم دوربین که با نماد F شناخته می‏‌شود، کنترل کننده اصلی فوکوس تصاویر است. هرچه عدد دیافراگم بالاتر باشد، حالت فوکوس تصاویر نیز بهتر خواهد بود. بهتر است دیافراگم را در عدد F/11 و یا بالاتر قرار دهید تا بتوانید با تمرکز بر روی محصول، عکاسی حرفه‌ای از پوشاک خود انجام دهید.

دوربین عکاسی

5.3 بالانس رنگ

بالانس با تعادل رنگ سفید نیز باعث بهبود کیفیت عکاسی می‏‌شود. به این ترتیب که تعادل رنگی باعث چشم نواز دیده شدن عکس می‏‌شود. حتی می‏‌توانید آن را بر روی حالت خودکار قرار دهید. توجه به آن بسیار مهم است چرا که تصاویری که تعادل رنگی ندارند، در نهایت حتی با کمک فتوشاپ هم کیفیت و زیبایی خوبی نخواهند داشت.

 

6. عکس گرفتن را تمرین کنید

به مرحله عکس‌برداری که یکی از مراحل کلیدی است رسیدیم. دوربین را روی سوژه تنظیم کنید و سپس عکاسی کنید. همان لحظه به عکس‌‏ها دقت کنید، اگر نور تصاویر کم یا زیاد است تنظیمات دوربین و یا منبع نور مصنوعی را تغییر دهید. هرچه بیشتر عکاسی کنید، به تنظیمات بهتر تسلط پیدا می‌‏کنید و می‏‌توانید به صورت غریزی عکس‏‌های بهتری بگیرید. هرچه می‏‌توانید بیشتر عکاسی کنید. این کلیدی‌‏ترین اصل در عکاسی حرفه‌ای از پوشاک یا هر محصول دیگری است. زاویه عکاسی، تنظیمات دوربین و حتی زاویه لباس را تغییر دهید و عکس بگیرید. در نهایت انتخاب‌های بیشتری خواهید داشت و می‌‏توانید تصمیم بگیرید کدام عکس را انتخاب کنید.

عکاسی حرفه‌ای پوشاک

عکس گرفتن از زاویه‌‏های مختلف باعث انتخاب راحت تر برای مشتری شما خواهد بود.

7. مهارت خود را تقویت کنید

نکته بسیار کلیدی دیگر در رسیدن به بهترین کیفیت در عکاسی حرفه‌ای از پوشاک و یا محصولات دیگر آموزش است. سعی کنید هر روز اطلاعات جدید و بروزتری را بدست آورید. بیشتر بخوانید و ویدیوهای آموزشی ببینید. به زبان فارسی و انگلیسی و در سایت‏‌های مختلف سرچ کنید و تمام مطالب رایگان را بیاموزید. حتی برای این کار هزینه کنید. دوره‏‌های عکاسی مختلف را بردارید. ممکن است دوره‏ایی با عنوان اختصاصی عکس‌برداری حرفه‌‏ای از پوشاک پیدا نکنید، ولی قطعا دوره‌‏های عکسبرداری حرفه‌‏ای بسیار زیادی در پلتفرم‌‏های مختلف هستند که همگی می‏‌توانند مفید باشند. در خصوص عکاسی باید تمام تکنیک‏‌هایی که آموزش می‏‌بینید را تمرین کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود.


* در نهایت چند نکته‌‏ که باید در قرار دادن عکس‌‏ها بر روی پلتفرم به آنها توجه کنید:

 1. در مرحله ادیت و قراردهی عکس‌‏ها بر روی سایت خود توجه کنید عکس‌ها هم‌تراز باشند.
 2. از نرم‏‌افزارهای ادیت مانند فتوشاپ استفاده کنید تا همه عکس‏‌ها را به صورت هم تراز استفاده کنید.
 3. برش عکس‏‌ها باید در یک حد و اندازه باشد تا جلوِیِ بصری بهتری برای پلتفرم شما ایجاد کند. حتی به مسئله کراپ‌کردن عکس‌‏ها نیز دقت کنید.
 4. بهترین پس‌زمینه، یک زمینه سفیدرنگ است تا بتواند به خوبی همه جزئیات محصول را نشان دهد.
 5. تعادل رنگی را نیز رعایت کنید تا یک صفحه فروش زیبا داشته باشید. به علاوه سعی کنید با ادیت نادرست، رنگ محصولات را تغییر ندهید، این مسئله می‏‌تواند باعث بی اعتمادی خریداران پس از دریافت محصول شود.

در آخر باید گفت تجربه بهترین معلم است. پس عکاسی کنید و نترسید. تجربه کسب کنید تا روز به روز بهتر شوید.

0
  0
  ثبت سرویس
  هیچ سرویسی انتخاب نشده استمشاهده همه سرویس ها